Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Çanakkale Savaşı'nın 100. yıldönümünde muhteşem konser

Çanakkale Savaşı'nın 100. yıldönümünde muhteşem konser

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Çanakkale Savaşı'nın 100. yıldönümü anısına düzenlediği Türk Sanat Müziği Konseri büyük beğeni topladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çanakkale Savaşı'nda hayatını kaybeden Denizlili şehitlerin torunları ile sahneye çıkarak şarkılara eşlik etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Savaşı'nın 100. yıl dönümü nedeniyle "Çanakkale Zaferi'ne Özel Türk Sanat Müziği Konseri" düzenledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, gaziler, Çanakkale Savaşı'nda şehit olan Denizlililerin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konser öncesi Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Salonu'nda "Çanakkale Savaşı'nın 100. Yıldönümü" sergisi açıldı. Daha sonra Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuar sanatçılarının sahne aldığı konsere geçildi. Şef Selim Öztaş'ın yönettiği Türk Sanat Müziği Konseri iki bölümden oluştu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada, Çanakkale Savaşı'nın 100. yılında güzel bir konser ile şehitleri yad ettiklerini belirtti.

Birlikte şarkı söylediler

Başkan Zolan, "Çanakkale Savaşı'nın 100. yılında ecdadımızı, atamızı, kanını ve canını bu vatana veren çok değerli büyüklerimizi andık. Bu anlamlı gecede şehitlerimizin torunları ve yakınları burada sahne aldılar. Geçmişlerini dedelerini andılar. Emeği geçen tüm sanatçılarımıza, Şef Selim Öztaş'a ve bizi yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ediyorum" dedi. Konuşmanın ardından bir asır önce Çanakkale Savaşı'nda şehit olan Denizlililerin torunları sahneye davet edildi. Başkan Zolan, şehit torunları ve konservatuar sanatçıları birlikte "Köprüler yaptırdım gelip geçmeye (Karam)" isimli şarkıyı söylediler. İzleyicilerde ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak sanatçılara eşlik ettiler.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr