Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Büyükşehir onbinleri Yalın konserinde buluşturdu

Büyükşehir onbinleri Yalın konserinde buluşturdu

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği Yalın konserini yaklaşık 40 bin kişi izledi. Delikliçınar Meydanı'na sığmayan onbinlerce kişi ünlü sanatçının birbirinden güzel şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşadı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında ünlü sanatçı Yalın’ı Denizlililerle buluşturdu. Konser alanına sığmayan kalabalık ünlü sanatçı Yalın’ın şarkılarıyla keyifli saatler geçirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Yalın konseri düzenledi. Delikliçınar Meydanı’nda düzenlenen konser vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Akşam saatlerinden itibaren Delikliçınar Meydanı'na akın eden yaklaşık 40 bin kişi konser alanını sığmadı. Coşkulu kalabalık Yalın’ın sahneye çıkmasıyla birlikte sevilen sanatçıya sevgi gösterisinde bulundu. Romantik şarkıların yanı sıra hareketli ve eğlenceli şarkılarıyla onbinlerce kişiyi coşturan Yalın, birbirinden güzel parçalarını Denizlililer için seslendirdi. Saatçı Yalın, konserin başlamasından kısa süre sonra ise Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'ı sahneye davet etti. Alkışlar ve tezahüratlar arasında sahneye çıkan Başkan Zolan, onbinlerin doldurduğu alanın muhteşem olduğunu belirtti. Gençlerle ülkenin, geleceğinin daha iyi olacağını vurgulayan Başkan Zolan, "Bu konseri biliyorsunuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenliyoruz. Her bayram düzenlediğimi konserlerden birisini yapıyoruz" dedi.

"Milletten başka güç tanımayız"

23 Nisan'ın ülke için çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Zolan, "23 Nisan 1920'de TBMM kuruldu. TBMM ne demek? Milletin iradesinin temsil edilmesi demek. TBMM bu milletin iradesini temsil eder. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 'Egemenlik bilâ kayd-u şart milletindir' demiş. Egemenlik kayıtsız şartsız milletimizindir. Onu da TBMM temsil eder. Milletten başka güç tanımayız. Millet ne diyorsa, kimi temsilci seçiyorsa ülkeyi onlar temsil eder ve onlar hizmet eder. İnşallah bir gün sizlerde bu milletin temsilcisi olacaksınız, bu milletin hizmetkarı olacaksınız" diye konuştu. Başkan Zolan, "Denizlimizin, ülkemizin yarını bugünden daha iyi olacak. Biz gece gündüz çalışıyoruz. Denizlimizi güzel bir noktaya getirdik. İnşallah daha çok hizmet edeceğiz. Yeter ki beraber olalım" dedi. Alanı dolduran Denizlililere iyi eğlenceler dileyen Başkan Zolan, ünlü sanatçı Yalın'a çiçek verdi. Yalın söylediği birbirinden güzel şarkılarla sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Konser havai fişek gösterisi ile son buldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr