Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler "Gül ile Bülbül" türkülerde buluştu

"Gül ile Bülbül" türkülerde buluştu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu tarafından gerçekleştirilen "Gül ile Bülbül" konseri yoğun ilgi gördü. Salonu dolduran sanatseverler yaklaşık 2 saat süren konseri büyük bir beğeniyle izledi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Gül ile Bülbül" adı verilen bir konser düzenledi. Geceye, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Büyükşehir Belediyesi Kütür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sevilen türküleri alkışlar arasında seslendiren Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu sanatçıları, Denizlililere unutulmaz bir gece yaşattı. Salonu dolduran sanatseverler yaklaşık 2 saat süren konseri büyük bir beğeniyle izledi.

Konserler sürecek

Gecenin sonunda bir konuşma yapan Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, konsere katılan vatandaşlara, ayrıca koroda ve soloda güzel sesleri ile gece renk katan sanatçılara teşekkür ederek, "Güçlü sesleri ile bu gece kulaklarımızın pasını silen koro ve solodaki arkadaşlarımız bizlere güzel bir gece yaşattı" dedi. Gecede konservatuarda yetişen 7 gencin ilk defa sahne aldığını kaydeden Gökoğlan, "Bu genç arkadaşlarımız adeta konservatuarda doğdu ve bu gece ilk kez böyle bir konserde sahneye çıktılar, onlara da teşekkür ediyorum. Bundan böyle her ay geniş katılımlı konserlerimiz olacak" dedi.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr