Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Sanat güneşi şarkıları ile anıldı

Sanat güneşi şarkıları ile anıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, Türk sanat müziğinin unutulmaz sanatçısı Zeki Müren'i düzenlediği konser ile andı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçıları Zeki Müren'in birbirinden güzel eserlerini Denizlililer için seslendirdi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'nde “Zeki Müren Şarkıları” adlı bir etkinlik düzenledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda sanatsever katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Bölümü’nün hazırladığı ve Ahmet Nuri Çağdaş’ın yönettiği program yaklaşık iki saat sürdü. Türkiye'de "Sanat Güneşi" olarak tanınan Zeki Müren'in şarkıları ile anıldığı etkinlikte sanat müziği severler unutamayacakları bir gece yaşadı.

“Sanatçılarımızı anmak ve anlamak gerekiyor”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, gecenin sonunda yaptığı konuşmada, programa katılan vatandaşlar ile koro ve soloda sesleri ile geceye renk katan sanatçılara teşekkür etti. Gökoğlan, "Yirmi yıl önce sanat güneşimizi kaybettiğimiz zaman çok üzülmüştük. Hakikaten dünyanın en güzel konuşan kendi alanında sanatını en güzel şekilde icra eden rahmetli sanatçımızı geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda anmış olduk. Sanatçılarımızı en iyi şekilde anmak ve anlamak gerektiğini düşünüyorum” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr