Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Büyükşehir’den “Bir Anadolu Klasiği”

Büyükşehir’den “Bir Anadolu Klasiği”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Klasik Türk Müziğinin Hüseyni makamında eserlerin icra edildiği “Bir Anadolu Klasiği” adlı konser programı düzenledi. Anadolu’ya has ezgilerin seslendirildiği gece, sanatseverlerden tam not aldı.
Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, Klasik Türk Müziğinin Anadolu’ya has ezgisi olan Hüseyni makamında eserlerin icra edildiği bir konser verdi. Bir Anadolu Klasiği adlı konser, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlendi. Programa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Tanıtım ve Turizm Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, davetliler ve sanatseverler katıldı. Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu Şefi Ahmet Nuri Çağdaş’ın yönettiği programın solistliğini Nuray Özdemir üstlendi. Klasik Türk Müziğinin Hüseyni makamında birbirinden güzel eserlerinin seslendirildiği konser izleyenlerden büyük alkış aldı.

Özgüveni yüksek nesiller

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan sahne alan sanatçılara ve izleyenlere teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesinin kültür, sanat ve spora verdiği öneme değindi. Gökoğlan, “Büyükşehir Belediyesi olarak düzenlediğimiz sanat, spor ve el sanatları alanında tüm kurslarımız ücretsizdir. Kurslarımıza sadece çocuklarımızı değil kadın, erkek, yaşlı, genç herkesi bekliyoruz. Çünkü bizler özgüveni yüksek nesiller yetiştirmek istiyoruz” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr