Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler Yaz Konserlerinde muhteşem final

Yaz Konserlerinde muhteşem final

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yaz boyunca İncilipınar ve Adalet Parkı’nda düzenlediği yaz konserlerinin finali Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarının düzenlediği muhteşem konserler ile son buldu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl İncilipınar ve Adalet Parkı'nda düzenlenen Yaz Konserleri programlarının finali Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarının düzenlediği muhteşem konserler ile son buldu. Her hafta birbirinden değerli Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarının müzisyen ve sanatçıların katılımıyla gerçekleştirilen programın finalinde Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Karma Topluluğu, konsere gelenlere unutulmaz bir performans sergiledi. Yaz konserlerinin final programına Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür Turizm Tanıtım Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediye Konservatuarı Genel Sanat Yönetmeni Selim Öztaş şefliğinde düzenlenen Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Karma Topluluğu’nun konserine gelen vatandaşlar, müzisyenlerin performansını beğeniyle izledi. Koroist ve solistler, söyledikleri birbirinden güzel şarkı ve türkülerle izleyenleri mest etti.

Denizlililer her hafta sonu konserlere akın etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, konserlerin yaz boyunca devam ettiğini belirterek, “Yaz konserlerimiz her hafta sonu İncilipınar Parkı ve Adalet Parkı’nda düzenlendi. Konserlerimizde yer alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarımızın hoca ve öğrencilerinden oluşan koroist, solist ve saz sanatçıları birbirinden değerli eserleri hemşehrilerimiz için çaldı, söyledi. Saz üstatlarımıza, Konservatuarımızın çok değerli sanatçılarına ve emeği geçen kıymetli hocamız Selim Öztaş’a ayrıca çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Gökoğlan, geçtiğimiz haziran ayında yapılması planlanan ama hava şartları nedeniyle gerçekleşemeyen Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Korolarının yılsonu konserlerinin Eylül ayı içerisinde gerçekleşeceği müjdesini de verdi.

Vatandaşlar kültür sanat etkinliklerinden memnun

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından İncilipınar ve Adalet Parkı'nda düzenlenen programlara katılan vatandaşlar Yaz Konserlerinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtiyor.

Aydemir Arabacı: İzmir’den yaz konserlerinin finali için buraya geldim. Daha önce ben de Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı öğrencisiydim. Uzaktan yaz konserlerini takip ediyordum. Finalini izlemek için geldim. 9 aylık eğitim sonrası öğrenciler kendilerini yaz konserlerinde ifade ediyor. Denizli halkı bunun kıymetini bilsin. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan destek vermese bu güzellikler olmaz.

Hatice Durmaz: Bu konserlere her zaman katılıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’nda da gerçekleşen etkinliklere katılıyoruz. Hocalarımızdan çok güzel eğitimler alıyoruz, bu çalışmalar pek çok insana hitap ediyor. Çok mutluyum, hem öğreniyor hem de eğleniyoruz. Başta Başkanımız Sayın Osman Zolan ve emek veren herkese çok teşekkür ederim.

Hüseyin Gidiş: Bu konserler çok güzel, çok iyi düşünülmüş. Sürekli konserlere geliyorum, emek verenlere, düşünenlere çok teşekkür ediyorum.

Fatma Mert: Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Türk Halk Müziği korosunda öğrencisiyim. Etkinliklerimiz çok güzel, halkımıza ücretsiz müzik sunuluyor, bundan daha güzel ne olsun ki? Torunumla birlikte konsere geldim, Büyükşehir Belediyesine ve Başkanımız Osman Zolan’a çok teşekkür ediyorum.

Özgür Yoldaşoğlu: Sanatsal etkinlikler Denizli halkı için bir eksiklik ama Büyükşehir Belediyesinin bu açığı kapatması önemli. Bu konuda Büyükşehir Belediyesini tebrik ediyorum ve oldukça başarılılar. Bu etkinliklerin devamını ve çeşitlendirilmesini bekliyoruz.

Yaşar Uç: Gayet güzel bir konser, işlerin yoğunluğundan dolayı ilk kez geliyorum. Bu tarz etkinlikleri seviyoruz ve katılmaya çalışıyorum. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Zolan’a ve katkı sağlayanlara çok teşekkür ediyorum.

Şengül Demirbaş: Her konsere katılıyorum ve beğenerek geliyorum. İnsanlar da yoğun katılım gösteriyor. Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bu etkinliği beğeniyor ve takdir ediyorum. Keyifli ve güzel bir akşam geçiriyoruz.


 

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr