Ana Sayfa Kültür & Sanat Konserler 19 Mayıs coşkusu Gençlik Konserleri ile başladı

19 Mayıs coşkusu Gençlik Konserleri ile başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Konserleri başladı. Konserde halkın coşkusuna ortak olan Başkan Çavuşoğlu, “Artık Denizli'nin her sokağında, her köşesinde Cumhuriyet’in, bayramların daha coşkulu kutlandığı bir süreci hep beraber inşa edeceğiz” dedi.
Başkan Çavuşoğlu: “Artık bayramlar daha coşkulu kutlanacak”

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın kentte coşku içinde kutlanması için 5 farklı noktada düzenleyeceği Gençlik Konserlerinin ilki Zeytinköy Mahallesi Ticaret Borsası İlkokulu’nda yapıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Konservatuar sanatçısı Özgür Doğan’ın birbirinden güzel türkü ve şarkıları seslendirdiği konsere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar bayram sevincini doyasıya yaşadı. Programa katılarak vatandaşların coşkusuna ortak olan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu özellikle çocuklar ve gençlerin sevgi gösterileriyle karşılandı. Güzel bir haftada olduklarını belirten Başkan Çavuşoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı layıkıyla kutlayacaklarını kaydederek, “Artık Denizli'nin her sokağında, her köşesinde Cumhuriyet’in, bayramların daha coşkulu kutlandığı bir süreci hep beraber inşa edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet vurgusu

Başkan Çavuşoğlu, “Bugün hep beraber eğlenebiliyorsak, gülebiliyorsak, dosta düşmana karşı mutlu ve huzurlu bir ülkede yaşayabiliyorsak bunun bir mücadele süreci var. Bu mücadelenin en önemli mihenk taşlarından biri de 19 Mayıs'a giden o süreçtir. Bir çift mavi gözün çıkmış olduğu o yolculukta, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere yol arkadaşları, silah arkadaşları, kendilerini değil gelecekteki nesilleri düşünerek ölümü göze alıp canlarını bu vatan uğruna vermekten çekinmediler” diye konuştu. Tüm hemşehrilerinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Başkan Çavuşoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Ve diyoruz ki, bundan sonra dilimizin ucuyla değil yüreğimizin coşkusuyla ‘Cumhuriyet’ diyebileceğimiz ve bu Cumhuriyet’e inanarak sahip çıkacağımız inancıyla hepinizi saygıyla selamlıyorum, hoşça kalın, dostça kalın Allah'a emanet olun.”

Gençlik Konserleri sürecek

Gençlik Konserleri kapsamında 4 program daha düzenlenecek. 16 Mayıs Perşembe günü saat 21.00’de Denizli’nin sevilen müzik gruplarından Dar Sokak, Meska Hacı Ahmet Paralı İlköğretim Okulu’nda; 17 Mayıs Cuma günü saat 21.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Ahmet Algün Fatih Mahallesi Adil Demireren Mustafa Musoğlu İlköğretim Okulu’nda; 18 Mayıs Cumartesi günü saat 21.00’de Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçısı Işıl Koç Akvadi TOKİ Pazar Yeri’nde; 19 Mayıs Pazar günü saat 21.00’de Türk pop müziğin sevilen isimlerinden Göksel, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’nda sahne alacak.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr