Köprülü Kavşak

 
BÜYÜKŞEHİR ÇALIŞIYOR, DENİZLİ KAZANIYOR, TÜRKİYE KAZANIYOR. 24.10.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin son dönemde hizmete aldığı 6 köprülü kavşağı bugüne kadar 141 milyon 350 bin araç kullandı. Vatandaşların milyonlarca liralık yakıt tasarrufu yapmasını sağlayan dev ulaşım yatırımları ile Denizli ve Türkiye kazandı.
Büyükşehir çalışıyor, Denizli kazanıyor 06.02.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent trafiğini rahatlatacak önemli projelerinden biri olan Sanayi Bağlantı Köprüsü, günde ortalama 13 bin aracın geçiş güzergahı olurken hizmete girdiği 10 ayda toplamda 754 bin litre yakıt tasarrufu sağladı. 1.ve 2. Sanayi ile 3. Sanayi arasındaki güzergahı birbirine bağlayıp 1 km'den daha fazla kısaltan köprü ile Denizlililer kazandı.
Üçgen Köprülü Kavşakları ile Denizli kazandı 09.01.2019
Denizli’nin şehir içi ve şehirlerarası trafiğinde ana arter konumunda olan Üçgen Köprülü Kavşaklarının trafiğe açılmasıyla birlikte milyonlarca lira Denizlililerin cebinde kaldı. Hizmete girdiği ilk 9 ayda maliyeti kadar tasarruf sağlayan Üçgen Köprülü Kavşakları, aynı zamanda yakıttan kaynaklanan 58.000 kg'lık karbon salınımını da azaltarak çevreci bir proje olduğunu kanıtladı.
"DENİZLİMİZE YAKIŞANI YAPTIK" 05.12.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar hizmete sunduğu 16 adet köprülü kavşak kent trafiğinin can damarı oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Bir zamanlar trafik keşmekeşi içerisinde yer alan bir şehirden; köprülü kavşakları ile örnek, imrenilen bir dünya kenti haline gelen Denizlimize yakışanı yaptık" dedi.
DENİZLİ ULAŞIMDA ÇAĞ ATLIYOR 13.08.2018
Denizli’nin en büyük ihtiyaçları arasında bulunan ulaşım sorununu çözmek için milyonlarca liralık yatırıma imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, kenti ulaşımda çağ atlatacak projelerini tek tek tamamlıyor.
DENİZLİLİLER ÜÇGEN’DEN MEMNUN 22.05.2018
Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları’nın trafiğe açılmasının ardından daha akıcı ve güvenli hale gelen trafik vatandaşlardan tam puan aldı. Kentin kanayan bir yarasının daha çözüm bulduğunu belirten vatandaşlar, Üçgen'in eski ve yeni halini karşılaştırarak Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür etti.
"Sanayi Bağlantı Köprüsü Denizlimize çok yakıştı" 15.05.2018
Sanayi Bağlantı Köprüsü'nün hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen yemek programında esnaf ile buluşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, köprü ile şehrin iki yakasının bağlandığını vurgulayarak, "Sanayi Bağlantı Köprüsü Denizlimize çok yakıştı" dedi.
ÜÇGEN KÖPRÜLÜ KAVŞAKLARI TRAFİĞE AÇILDI 12.04.2018
Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları trafiğe açıldı. Üçgen'de trafik sorununu tarihe gömecek dev projenin trafiğe açılması kapsamında basın mensuplarıyla bir araya gelen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İzmir, Antalya, Ankara yönlerinin gidiş geliş olmak üzere kesintisiz ulaşıma kavuştuğunu belirterek, "Üçgen Köprülü Kavşakları Denizlimize çok yakıştı" dedi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN ULAŞIMDA DEV BİR HAMLE DAHA 04.04.2018
Denizli'de ulaşım sorununu tarihe gömecek yatırımlarını tek tek hizmete sokan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Bağlantı Köprüsü'nü tamamlayarak trafiğe açtı.
Başkan Osman Zolan: "Üçgen'de trafik sorununu tarihe gömüyoruz" 07.03.2018
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamlama aşamasına getirdikleri Üçgen Köprülü Kavşakları projesini basın mensupları ile birlikte inceledi. Günde ortalama 110 bin aracın kullandığı dev tesisin tamamlanması ile birlikte Üçgen'de kesintisiz trafik akışının başlayacağını ifade eden Başkan Osman Zolan, bekleme sürelerinin ortadan kalkmasıyla önümüzdeki 2-2.5 yılda sağlanacak yakıt tasarrufunun Üçgen Köprülü Kavşaklarının maliyetini fazlasıyla çıkacağını belirterek, "Üçgen'de trafik sorununu tarihe gömüyoruz" dedi.
Dev Projede Antalya-İzmir istikameti de trafiğe açıldı 06.03.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş istikametinin trafiğe açılmasının ardından Antalya-İzmir istikameti de trafiğe açıldı.
Büyükşehir ulaşımda çığır açıyor 01.02.2018
Denizli'de ulaşım sorununu tarihe gömecek yatırımlarını tek tek hizmete sokan Denizli Büyükşehir Belediyesi, tamamlama aşamasına getirdiği Sanayi Bağlantı Köprüsü'nü kısa süre sonra hizmete alacak. Bölgedeki trafik yoğunluğuna son verecek Sanayi Bağlantı Köprüsü, özellikle sanayi siteleri arasında büyük bir ihtiyacı giderecek.
Kavşaklar açılıyor, trafik rahatlıyor 31.01.2018
Hal Kavşağı'nda Denizli-İzmir yönü trafiğe açıldı... Denizli Büyükşehir Belediyesi, ulaşım yatırımlarını birer birer hizmete açıyor. Üçgen Köprülü Kavşaklarının ardından tamamlanma aşamasına getirilen Hal Köprülü Kavşağı da İzmir-Denizli yönüne trafiğe açıldı. Kavşağın trafiğe açılmasının sevincini vatandaşlarla birlikte yaşayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Denizli inşallah bu yatırımlarla trafik sorununu en eza indirecek" dedi.
Rüya projede kesintisiz seyahat başladı 22.01.2018
Üçgen'de İzmir-Antalya, Ankara-Antalya gidiş istikameti trafiğe açıldı Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesinde İzmir-Antalya ve Ankara-Antalya gidiş istikameti trafiğe açıldı. Özellikle yakın dönemde yaptıkları ulaşım yatırımlarıyla Denizli'nin trafikte çağ atlayacağını vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Üçgen'de kesintisiz seyahatin başladığını söyledi.
Üçgen Köprülü Kavşakları'nda ilk açılış 21.01.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesinin tamamlama aşamasına getirdiği Üçgen Köprülü Kavşakları projesi sona yaklaşılırken, trafiğe ilk açılış İzmir-Antalya gidiş istikametinde yapılıyor. 22 Ocak 2018 Pazartesi günü gidiş yönü trafiğe açılacak İzmir-Antalya yolundan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin kullandığı otomobille Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve beraberindekiler geçti.
Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde geri sayım 21.12.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kent trafiğini rahatlatacak önemli projelerinden olan Sanayi Bağlantı Köprüsü’nde sona gelindi. Beton dökme işi tamamlanan Sanayi Bağlantı Köprüsü'nde halatların gerilmesinin ardından asfalt dökümüne başlanacak.
ÜÇGEN’DE GERİ SAYIM 24.07.2017
“Denizli’ye çok yakışacak”... Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu Üçgen Köprülü Kavşakları projesi tüm hızıyla sürüyor. Zemini güçlendirilip ayakları tamamlanan projede İzmir-Ankara-Antalya’ya transit geçişi sağlayacak köprülerin yapımına başlandı. Çalışmaları inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Üçgen yeni haliyle Denizli’ye çok yakışacak” dedi.
Rüya proje yükselmeye devam ediyor 29.05.2017
İlk viyadük ayağında işçilerle hatıra fotoğrafı... Denizli Büyükşehir Belediyesinin ulaşımda kenti çağ atlatacak Üçgen Köprülü Kavşakları projesi hızla yükseliyor. Rüya projenin ekim ayında hizmet vermeye başlayacağını müjdeleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilk viyadük ayağına çıkarak çalışanlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Projede viyadük temelleri ile iki adet alt geçidinin betonarme inşaatı da bitirildi.
Büyükşehir "ilk"lere imza atmaya devam ediyor 23.05.2017
Denizli'nin ilk ard germe köprüsü ile trafik rahat bir nefes alacak... Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın müjdesini verdiği Denizli'nin ilk ard germe köprüsü inşaatı hızla yükseliyor. İzmir Bulvarı üzerinde 1. ve 2. Sanayi ile 3. Sanayi bölgelerini birbirine bağlayacak Sanayi Bağlantı Köprüsü ile bölge trafiği rahat bir nefes alacak; zamandan ve yakıttan büyük tasarruf sağlanacak.
Başkan Zolan: “Söz verdik, yaptık” 08.02.2017
100 günde dev bir eser daha... Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamındaki en büyük ulaşım yatırımlarından biri olan Zeybek Kavşağındaki yeni köprülü kavşak hizmete girdi. 100 günde yapılan dev hizmet trafik kazalarının önüne geçerek olası can ve mal kayıplarını engelleyecek, bölgedeki trafik yoğunluğunu sonlandıracak.
Denizli’nin bir rüyası daha gerçekleşiyor 07.02.2017
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Projesi kapsamında açıkladığı Zeybek Kavşağı’ndaki yeni köprülü kavşak projesi hizmete giriyor. 8 Şubat 2017 Çarşamba gününden itibaren Denizli-Ankara Karayolu ulaşımı yeni köprülü kavşaktan sağlanacak.
Denizli, yeni köprülü kavşağına kavuşuyor 31.01.2017
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Projesi kapsamında açıkladığı Zeybek Kavşağı’ndaki yeni köprülü kavşak projesi hizmete açılıyor. Çalışma alanında inceleme yapan Başkan Osman Zolan, yeni kavşağın bir hafta içerisinde Denizli halkının hizmetine sunulacağını müjdeledi.
Rüya projeye adım adım 08.01.2017
Denizlililerin uzun yıllardır hayalini kurduğu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında yapımına başlanan Üçgen Köprülü Kavşakları projesi büyük bir hızla sürüyor. Denizli’nin şehir içi ve şehirler arası trafiğinde ana arter konumunda olan Üçgen, yeni ve modern görünümüyle Denizli’nin gururu olacak.
Zeybek Kavşağı daha güvenli olacak 03.01.2017
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 121 Dev Projesi kapsamında açıkladığı Zeybek Köprülü Kavşağı projesi bütün hızıyla sürüyor. Trafik yoğunluğunun yanında geçmişte onlarca ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarının yaşandığı kavşak yeni yüzüyle güvenli bir hale gelecek.
Bozburun Köprülü Kavşağı’nda sona doğru 20.12.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın 2016-2017 Eylem Planı kapsamında açıkladığı 121 Dev Proje ile hayata geçirilecek Bozburun Köprülü Kavşağı çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Zolan, projenin kent merkezinde meydana gelen trafik yoğunluğunu azaltacağını söyledi.
Rüya proje başlıyor 11.11.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında yapılacak Üçgen Köprülü Kavşakları projesi başlıyor. Denizlililerin uzun süredir beklediği projenin tamamlanması ile birlikte kent trafiği büyük ölçüde rahatlayacak. Tüm hazırlıkları tamamlanan proje için Üçgen Meydanındaki bazı yollar 12 Kasım 2016 Cumartesi gecesinden itibaren trafiğe kapatılacak.
Başkan Zolan, Zeybek Köprülü Kavşağı çalışmalarını inceledi 24.10.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 121 Dev Proje kapsamında yapımı devam eden Zeybek Köprülü Kavşağı’ndaki çalışmaları inceledi. Proje ile bölgede bekleme süresinin olmayacağını ve önemli bir yakıt tasarrufu sağlanacağını vurgulayan Başkan Zolan, “Bunlardan da önemlisi trafik akışı daha güvenli bir şekilde sürecek” dedi.
Dev projede ilk kazma vuruluyor 23.09.2016
Zeybek Köprülü Kavşağı inşaatı başlıyor Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında Üçgen Köprülü Kavşakları ile birlikte hayata geçecek Zeybek Köprülü Kavşağı’na ilk kazma pazar günü vurulacak. Proje kapsamında bazı yolların 25 Eylül 2016 Pazar günü sabahından itibaren trafiğe kapatılacağı ifade edilirken, çalışmalar kısa süre sonra ise Üçgen Köprülü Kavşakları’nda başlayacak.
Bozburun Köprülü Kavşağı tüm hızıyla devam ediyor 10.08.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin 2016-2017 Eylem Planı kapsamında açıkladığı 121 Dev Proje çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bozburun Köprülü Kavşağı’nın 1,5-2 ay içinde hizmete açılacağının müjdesini verdi.
Gürültü ve görüntüye estetik dokunuş 16.09.2014
Köprülü kavşaklar rengarenk... Denizli'de gerçekleştirdiği uygulamalar ile peyzaj ve yeşil alan anlamında büyük bir değişime imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehrin park ve bahçelerini yaşayan mekanlara dönüştürüyor. Bu kapsamda köprülü kavşaklarda gerçekleştirilen duvar bahçe uygulamaları, hem araç gürültüsünü azaltıyor, hem de beton duvarlara görsel güzellik katıyor.
Köprülü Kavşaklar Ulaşımın Can Damarı 28.01.2014
Denizli Belediyesi'nin ulaşıma yönelik gerçekleştirdiği en önemli hizmetlerin başında gelen ve adeta kent trafiğinin can damarı olan köprülü kavşaklar hem kesintisiz trafik akışı sağlarken hem de Denizli'ye gerçek bir dünya kenti görünümü kazandırdı. 10 yılda 9 adet köprülü kavşağı hizmete sunduklarını dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Hizmete sunduğumuz köprülü kavşaklar ile bir zamanlar Denizli giriş çıkışlarında yaşanan keşmekeşliği ortadan kaldırdık" dedi.
Köprülü Kavşaklar Rengarenk 21.09.2011
Denizli’deki yaşam kalitesini artırmak için yeni kentsel ve çevresel tasarımlara imza atan Denizli Belediyesi, şimdi de köprülü kavşaklarda gerçekleştirdiği duvar bahçe uygulamaları ile hem araç gürültüsünü azaltıyor hem de beton duvarlara görsellik katıyor. 6 köprülü kavşağın alt geçit duvarlarını süsleyen çiçekler ise kent insanı tarafından da büyük beğeni topluyor.
Pamukkale Köprülü Kavşağı 22.02.2011
Pamukkale Tüp Geçidi, 3 şerit geliş gidiş olan Denizli-Ankara karayolunu daraltmayacak şekilde inşa edildi. Tüp geçit, Denizli yönünden Pamukkale yoluna ulaşımı sağlıyor.
Kayıhan Köprülü Kavşağı 22.02.2011
Kayıhan Köprülü Kavşağı Denizli Belediyesi’nin şehir içi ve şehirlerarası yollardaki trafik akışını daha güvenli hale getirmek için inşa ettiği Kayhan Tüp Geçidi Denizli-Antalya Karayolu üzerindedir.
Sümer Köprülü Kavşağı 21.08.2007
Sümer ve İstasyon Köprülü Kavşağı 2007’nin Temmuz ayında hizmete sunuldu.
Dokuzkavaklar Köprülü Kavşağı 12.02.2007
19 Ağustos 2005’te temeli atılan Dokuzkavaklar Köprülü Kavşağı 26 Kasım 2005 tarihinde hizmete açılmıştır.
Deliktaş Köprülü Kavşağı 12.02.2007
Denizli’yi Antalya ve Muğla’ya bağlayan noktada inşa edilmiş ve Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla 28 Ekim 2006’da hizmete açılmıştır.
Fatih Köprülü Kavşağı 12.02.2007
İstiklal caddesi ile YSE Kavşağı birleşiminde inşa ettiğimiz Fatih Köprülü Kavşağı, 9.886.000 YTL’ye mal olmuştur.
Sevindik Köprülü Kavşağı 12.02.2007
Denizli’nin 2. Köprülü kavşağı olan Sevindik Köprülü kavşağı yine 100 günde tamamlanarak başbakan Recep Tayip ERDOĞAN tarafından hizmete açıldı.
Zafer Katrancı Köprülü Kavşağı 12.02.2007
Denizli'nin giriş ve çıkışlarındaki soruna kalıcı çözüm olması amacıyla yapılan ilk köprülü kavşaktır. Denizli İzmir karayolu üzerinde 10 Haziran 2005’te temeli atılan kavşağın kısa sürede tamamlanmasının imkansız olduğunu düşünüyordu.
İstasyon Kavşağı 12.02.2007
İstasyon Köprülü Kavşağı Denizli-İzmir karayolu güzergahı üzerinde, Ahi Sinan ve Çal caddeleri ile transit geçişlerin trafik yoğunluğunu azaltmıştır.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr