Ana Sayfa Belediyemiz Ödüllerimiz

Ödüllerimiz

 
Büyükşehir Çocuk Korosu’na en değerli ödül 11.06.2024
Denizli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı Çocuk Korosu, Korofest Denizli Korolar Festivali’nde en değerli ödül olarak gösterilen “Homojenlik, Koro Tınısı” ödülü almaya hak kazandı.
Gençlerin ödülleri Başkan Zolan’dan 04.03.2024
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin düzenlediği 11. Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası tamamlandı. 33 takımın fikirleriyle yarıştığı münazaranın finalini izleyen Başkan Zolan, dereceye giren takımlara ödüllerini verdi.
Yılın Altın Ok Ödülü Başkan Zolan’a 09.01.2024
Anadolu’nun Türk vatanı olmasında büyük önemi bulunan Kazıkbeli Savaşı’nın 876 yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen konferansta, 1176 Derneği tarafından Başkan Osman Zolan’a Denizli tarihine sağladığı katkı için “Yılın Altın Ok Ödülü” verildi.
Başkan Zolan’a anlamlı ödül 01.12.2023
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasında iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkıları nedeniyle Eko Avrasya Vakfı’nca “Avrasya Hizmet Ödülü”ne layık görüldü.
Ödüllü projenin mezunları Başkan Zolan ile buluştu 06.11.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesinin ödüllü projesi “Ailemi Seviyorum” kapsamında düzenlenen Sağlıklı Evlilik Okulu ve Hamilelik Okulu 12 yılda 2.264 mezun verdi. Türkiye’ye örnek projenin mezunları ile buluşan Başkan Osman Zolan, “Sizler mutlu olduğunuz sürece, aileniz mutlu olduğu sürece ülkemiz de mutlu ve güçlü olur” dedi.
Ödüllü proje yeni öğretim yılında da devam ediyor 19.10.2023
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldığı “Büyükşehir’le Geziyorum” adlı ödüllü proje, yeni eğitim öğretim yılında da devam ediyor. Başkan Zolan ile buluşan gençler, bir yandan Denizli’nin doğal ve kültürel değerleri ile Büyükşehir Belediyesinin yatırımlarını incelerken, diğer yandan yoğun ders ve sınav stresinden uzaklaşma imkanı buluyor.
“Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı” ödülü Başkan Zolan’a 12.10.2023
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Yılın Başarı Hikayeleri temasıyla düzenlenen 12. Uluslararası Buhara Medya Ödül Töreni’nde “Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı” ödülüne layık görüldü.
Büyükşehir’e gururlandıran ödül 18.05.2023
Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Kahramanmaraş merkezli depremlerde gösterdiği çalışmalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakarlık Madalyası ile ödüllendirildi. Başkan Zolan, kendilerini gururlandıran Büyükşehir İtfaiyesi’ni tebrik etti.
Ödüllü proje kaldığı yerden… 21.10.2022
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı “Büyükşehir’le Geziyorum” adlı ödüllü proje kaldığı yerden devam ediyor. Denizli’nin doğal ve kültürel değerleri ile Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı yatırımları inceleyen gençler Başkan Zolan ile buluşuyor.
Yeşil Bayrak Ödülleri açıklandı: Türkiye’nin gururu Denizli 18.10.2022
Dünyanın en iyi parklarının tescillendiği Yeşil Bayrak Ödülleri açıklandı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı, Türkiye’nin ilk Yeşil Bayrak ödüllü İncilipınar Parkı’nın ardından Çamlık ve Adalet Parkı da Yeşil Bayrak aldı. Türkiye'deki Yeşil Bayraklı park sayısı toplam 5’e yükselirken, bunlardan 3’ünün Denizli’de olması kentin gururu oldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başkan Zolan’a Büyük Ödül 06.10.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığının düzenlediği "Yerel Yönetimler ve Gençlik Projeleri" yarışmasında "Büyükşehir’le Geziyorum" projesi ile büyük bir başarıya imza attı. Başkan Osman Zolan “Genç Belediye” ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
Denizli, Avrupa’nın en sağlıklı şehirleri arasında 27.06.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesinin DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı 7. Faz üyelik başvurusu kabul edildi. Türkiye'nin "En temiz'', "En çevreci" ve "En sağlıklı" kenti unvanı bulunan, "Su Yönetimi ve İklim Değişikliği" projeleriyle de Dünya 2'ncisi olan Büyükşehir Belediyesi, Avrupa’nın en sağlıklı şehirleri arasına girmeyi başardı. Denizli Büyükşehir Belediyesi 7’inci faza kabul edilen Türkiye’deki 4. büyükşehir oldu.
Büyükşehir çevre yatırımlarıyla örnek oluyor 01.06.2022
Türkiye'nin "En temiz'', "En çevreci" ve "En sağlıklı" kenti unvanı bulunmasının yanında, "Su Yönetimi ve İklim Değişikliği" projeleriyle Dünya 2'ncisi olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, çevre yatırımlarıyla örnek oluyor.
“Yılın En İyi Tematik Etkinlik Ödülü” Büyükşehir’e 21.03.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi, AK Parti Yerel Yönetimler ile Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlıkları tarafından düzenlenen "AK Parti Yerel Yönetimler Kültür Sanat Kongresi’nde Türkiye’nin ilk ve tek cam festivali olan Uluslararası Denizli Cam Bienali ile “Yılın En İyi Tematik Etkinlik Ödülüne” layık görüldü.
EMITT’te “En Etkin Tanıtım” ödülü Büyükşehir'e 15.02.2022
Denizli Büyükşehir Belediyesi, dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan 25. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) "En Etkin Tanıtım" ödülünü aldı. Ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği Denizli standında kentin tüm güzellikleri dünyaya tanıtıldı.
BÜYÜKŞEHİR ÖDÜLLERE DOYMUYOR 17.11.2021
Türkiye’nin En Çevreci, En Temiz ve En Sağlıklı Kenti olan, çevre ve su yönetimi projeleriyle Dünya 2'nciliği kazanan Denizli Büyükşehir Belediyesi, bir ödül de Sağlıklı Kentler Birliği’nden aldı. Daha temiz bir çevre, daha yaşanılabilir bir şehir için çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Başkan Zolan, "Bu ödüller bizleri motive ediyor" dedi.
Büyükşehir'e çifte gurur 24.09.2021
Denizli ve çevre illerde yaşanan orman yangınlarına karşı başarılı şekilde mücadele eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı ve Denizli Valiliği tarafından "Teşekkür Belgesi" ile ödüllendirildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başkan Zolan’a ödül 25.08.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin düzenlediği "Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje" yarışmasında "Denizli Genç 2023" projesi ile büyük bir başarıya imza attı. Başkan Osman Zolan ödülü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden aldı.
Başkan Zolan: "Bu başarı hepimizin" 10.04.2021
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, WWF'nin düzenlediği Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda Dünya 2'ncisi olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bugüne kadar kendilerine desteklerini hiç esirgemeyen tüm hemşehrilerine teşekkür etti, "Birlikte başardık. Bu başarı hepimizin" mesajını paylaştı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN TARİHİ BAŞARI 05.04.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi Dünya 2'ncisi... Denizli Büyükşehir Belediyesi, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) düzenlediği Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda Dünya 2'ncisi oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin doğa ve çevre yatırımlarıyla da tüm dünyaya örnek olduğunu vurgulayan Başkan Osman Zolan, "Bu gurur hepimizin" dedi.
Büyükşehir çevreci okulları ödüllendiriyor 29.03.2021
Doğa ve çevreye olan duyarlılığın küçük yaşlarda zihinlere kazınması için farkındalık oluşturmak isteyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, en fazla atık pil toplayan okulları ödüllendirmeyi sürdürüyor.
Büyükşehir Tiyatrosu'na 5 ödül 11.01.2021
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Yeni Tiyatro Dergisi'nin 2. kez düzenlediği Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri'ne damga vurdu.
En temiz, en çevreci, en sağlıklı belediyeye "Sıfır Atık Belgesi" 04.11.2020
Türkiye’nin en temiz, en ve en sağlıklı kenti unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Sıfır Atık Belgesini aldı.
Büyükşehir'in çevre duyarlılığına uluslararası ödül 02.07.2020
Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı'nın (WWF) düzenlediği Tek Dünya Kentleri Yarışması’nın Türkiye şampiyonu Denizli Büyükşehir Belediyesi oldu. Başkan Osman Zolan, doğa ve çevreye verdikleri önemin uluslararası bir kurum tarafından ödülle taçlandırılmasının kendilerini gururlandırdığını söyledi.
"En Başarılı Ekip Çalışması" ödülü Denizli'ye 03.02.2020
Denizli, Büyükşehir ile dünyaya açılıyor.. Dünyanın en büyük 4 turizm fuarından biri olarak gösterilen EMITT'e katılan Denizli Büyükşehir Belediyesi ve DENTUROD, En Başarılı Ekip Çalışması ödülüne layık görüldü. Beyaz cennet Pamukkale'den Denizli Kayak Merkezi'ne şehrin tüm değerlerinin dünyaya tanıtıldığı fuarda Denizli rüzgarı esti.
Büyükşehir Tiyatrosu ödüle doymuyor 20.09.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2. Uluslar arası Maltepe Tiyatro Festivali Ödülleri kapsamında 2 ödül alarak Denizli'yi bir kez daha gururlandırdı. 2019 yılı içerisinde toplam 7 ödül alan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Denizli'yi bir kez daha gururlandırdı.
Büyükşehir Tiyatrosu'na 3 ödül daha 15.08.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, her yıl düzenlenen Ege Direklerarası Seyirci Ödülleri kapsamında en iyi prodüksiyon, en iyi yönetmen ve en iyi kadın oyuncu dallarında 3 ödül alarak Denizli'yi gururlandırdı.
İncilipınar, yine Dünya'nın en iyilerinden 26.07.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı İncilipınar Parkı, dünyada sadece 2 bin 101 parkta dalgalanan Yeşil Bayrak ödülünü bu yıl da almayı başardı. İncilipınar Parkı, Yeşil Bayrak Ödül programı tarafından, dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul edildi.
Büyükşehir Tiyatrosuna 2 ödül 11.06.2019
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, 2. Özdemir Nutku Tiyatro Ödülleri kapsamında 2 ödül alarak Denizli'yi gururlandırdı.
Münazara Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu 26.12.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen Geleneksel 7. Denizli Liselerarası Münazara Turnuvası sona erdi. 40 takımın katıldığı turnuvada ödüller sahiplerini buldu.
Tarihi Kentler Birliği'nden Büyükşehir’e "Başarı Ödülü" 19.11.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Kentler Birliği'nin bu yıl 17'ncisini düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda "Başarı Ödülü" aldı.
İSTSU Özel Ödülü Büyükşehir DESKİ’nin 17.10.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğü'nün, “Minik Minik Ellerim, Susuz Büyümez Düşlerim” adlı projesi İstanbul Su Kongresi ve Fuarı'nda (İSTSU) ödül aldı. Suyun öneminin tiyatro gösterileriyle miniklere anlatıldığı proje, sosyal sorumluluk uygulamaları kapsamında İSTSU Özel Ödülüne layık görüldü.
Kuran’ı Kerim öğrenen öğrencilere ödül 10.08.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezlerinin düzenlediği yaz okullarında, Kuran'ı Kerim okumayı öğrenen öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
Büyükşehir'e bir ödül de Tarihi Kentler Birliği'nden 14.05.2018
Anadolu coğrafyasında müzeleri özendirmek ve geliştirmek amacıyla Tarihi Kentler Birliği tarafından bu yıl 2'ncisi yapılan Müze Özendirme Yarışması'nda Denizli Büyükşehir Belediyesi Bez Bebek Müzesi, ödüle layık bulundu.
Başkan Zolan’a Anlamlı Ödül 27.02.2018
Azerbaycan Demokrasi ve İnsan Hakları Enstitüsü Başkanı Dr. Ahmed Sahidov ve Reformcu Gençler Birliği Başkanı Ferit Şahbazlı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı ziyaret etti. Hocalı Soykırımı konusunda duyarlılıkları nedeniyle Başkan Zolan’a teşekkür eden Dr Sahidov ve Şahbazlı, Azerbaycan gençliği adına Türk Dünyası Hizmet Ödülünü Başkan Zolan’a takdim etti.
BÜYÜKŞEHİR ÖDÜLE DOYMUYOR 20.02.2018
Denizlililerin daha rahat, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi adına birçok projeye imza atan Denizli Büyükşehir Belediyesi, son dönemde aldığı ulusal ve uluslararası ödüllerle de dikkat çekiyor. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ödüllerin hizmetleri taçlandırdığını belirterek, "Vatandaşlarımızın destekleriyle aldığımız bu ödüller çalışma motivasyonumuzu da artırıp gücümüze güç katıyor" dedi.
Türkiye'nin ilk "Yeşil Bayrak" ödülü Büyükşehir'e 11.02.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, İncilipınar Parkı ile dünyada park ve yeşil alanlarda ulusal bir standart oluşturmak için tasarlanan Yeşil Bayrak ödülünü alan Türkiye'deki ilk kurum oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye'nin ilk Yeşil Bayrak ödülü ile Denizli'nin park ve yeşil alanlardaki marka değerinin de tescillendiğini söyledi.
En etkin tanıtım ödülü Büyükşehir'in 29.01.2018
Denizli Büyükşehir Belediyesi, dünyanın dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlayan 22. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) "En Etkin Tanıtım" ödülü aldı. Fuar boyunca binlerce ziyaretçinin yoğun ilgi gösterdiği Denizli standında, kentin tüm güzellikleri dünyaya tanıtıldı.
Başkan Osman Zolan’a büyük onur 17.12.2017
Denizli’de hayata geçirdiği Azerbaycan - Karabağ Parkı ve Hocalı Soykırımı Anıtı ile Türk dünyasının takdirini kazanan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a, İLESAM tarafından “Türk Dünyası Onur Madalyası” verildi. Bugüne kadar dünyada 13, Türkiye'de ise 1 kişiye verilen madalyanın 15'incisi Başkan Osman Zolan'a takdim edildi.
DENİZLİ'YE AKILLI ŞEHİR ÖDÜLÜ 01.12.2017
Başkan Osman Zolan: "Bu gurur Denizlimizin" Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının düzenlediği "Bilgi Toplumunun Yaşam Alanı: Akıllı Şehirler" temalı sempozyumda ödül aldı. 23 ayrı akıllı şehir uygulaması ile büyük takdir toplayan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Akıllı Şehir Uygulamaları ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki verdi.
“Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü” Ozan Nihat’a 19.10.2017
Türkiye Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) tarafından düzenlenen “Türkiye'nin Örnek Kıdemli Vatandaşları” temalı programda Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından önerilenDenizlili Halk Ozanı Nihat Sönmez, Denizli'nin onuru oldu.
BÜYÜKŞEHİR'E BÜYÜK ONUR 03.10.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi 36 ülkeden 2.223 adet mühendislik, mimarlık, şehircilik, tasarım ve fikir kategorilerinde projenin yarıştığı Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları’nda "Kültür, Turizm ve Doğal Yaşam Merkezi" projesiyle Türk Dünyası Şehircilik Özel Ödülünü kazandı. Başkan Osman Zolan, 36 ülkeden gönderilen 2.223 adet proje arasından ödül almanın onur ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
Büyükşehir’den çevreci okullara bisiklet ödülü 05.06.2017
Denizli Büyükşehir Belediyesi, atık pil, bitkisel atık yağ ve ambalaj atıklarını ayrı bir şekilde toplayıp çevre temizliğine katkı sağlayan okulların öğrencilerine bisiklet hediye etti. Toplam 500 bisikletin dağıtım törenine katılan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, "Daha temiz bir çevre için birlikte çalışacağız" dedi.
EMITT’e Denizli damgası: Büyükşehir standına büyük ödül 29.01.2017
Denizli’yi 21’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarında temsil eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin tüm güzelliklerini sergileyen standıyla ‘21’inci EMITT Fuarı En Etkin Organizasyon Ödülü’nü kazandı.
Başkan Zolan’dan kahraman şoföre ödül 25.11.2016
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye otobüsünde iken bayılan kadın yolcuyu hastaneye yetiştiren otobüs şoförünü ödüllendirdi.
Genç Denizli ödüle doymuyor! 19.10.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli projesine bir ödül daha… Denizli’de gençlerin sosyal hayatlarını zenginleştirmek için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Genç Denizli Projesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin düzenlediği Sağlıklı Şehirler 2016 En İyi Uygulama Yarışmasında, “En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülünü aldı.
Başbakan'dan Büyükşehir'e büyük ödül 13.04.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye genelindeki belediyeler arasında düzenlenen "Gençlik ve Belediye" konulu yarışmada büyük bir başarıya imza atarak bir kez daha kentin gururu oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Genç Denizli Projesi ile ödülü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun elinden aldı.
En prestijli ödül Laodikya'ya 22.03.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenip, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti, dünyanın en prestijli ödüllerinden birini aldı. Tarihi ve kültürel mirasların korunması doğrultusunda dünyadaki başarılı çalışmaları ödüllendiren Avrupa Birliği Kültürel Mirası (Europa Nostra), Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Dünya Mirası Laodikya Uyanıyor Projesi ile restore ettiği Laodikya Kilisesi'ne jüri özel ödülü verdi.
Ödüller sahibini buldu 07.03.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve PAÜ Münazara Kulübü işbirliğinde düzenlenen Denizli 4. Geleneksel Liselerarası Münazara Turnuvası sona erdi.
Yılın proje ödülü Denizli Kültür Envanteri'ne 06.01.2016
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin geçen yıl Türkiye'de ilk kez uyguladığı Denizli Kültür Envanteri, "Yılın Yerel Yönetim Proje Ödülü"ne layık görüldü. Denizli'nin değerlerini dünyaya tanıtacak proje büyük övgü topladı.
Sağlıklı Kentler Birliği'nden Denizli'deki 5 tesise ödül 08.12.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin de üyesi olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Çevreci Tesis Ödülleri" kapsamında Denizli'den 5 tesis ödül aldı.
Ödüllü oyuna tiyatro severlerden tam not 13.11.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun ödüllü "3beş8 ve diğer şeyler" adlı oyunu tiyatro severlerden tam not aldı.
Çevreci öğrenciler ödüllendirildi 03.11.2015
Türkiye'nin "En temiz", "En çevreci" ve "En sağlıklı" kenti unvanı bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin çevre temizliği konusunda farkındalık yaratmak için başlattığı, "Atıkları getir, hediyeni götür" projesine katılan çevreci öğrencilere ödülleri verildi.
Denizli’yi gururlandırdılar 19.10.2015
15. Direkler Arası Seyirci Ödülleri Ege Buluşması’nda 3 ödül alan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Denizli’yi İzmir’de düzenlenen törende gururlandırdı. Ödül alan oyunlar her cumartesi günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda dönüşümlü olarak sahnelenecek.
Büyükşehir Tiyatrosu ödüle doymuyor 12.09.2015
Denizli'nin kültür ve sanat hayatına 22 yıldır hizmet veren Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu 15'incisi düzenlenen "Direkler Arası Seyirci Ödülleri" kapsamında 3 ödül daha alarak kentin gururu oldu. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ödül alan sanatçıları kutlayarak, başarılarının devamını diledi.
Laodikya'ya "Mükemmellik Sertifikası" 02.07.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yaptığı protokolle işletmesini üstlenerek, kazı çalışmalarına destek verdiği Laodikya Antik Kenti'ne "2015 yılı Mükemmellik Sertifikası" verildi.
Büyükşehir'den Türkiye'de bir ilk daha 26.06.2015
Büyükşehir'in hizmetlerine TSE tescili Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de 5 sistem belgesine sahip ilk ve tek belediye unvanı alarak yine bir ilke daha imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet kalitesinin tescillendiği ISO 9001, OHSAS 18001, ISO 14001, ISO 27001 ve ISO 10002 belgeleri Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teslim edildi. Başkan Zolan, Türkiye'de 5 sistem belgesini alan ilk belediye olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını söyledi.
Çevreci okullar ödüllendirildi 16.06.2015
Türkiye'nin en "En çevreci", "En temiz" ve "En sağlıklı" kenti' unvanlarını Denizli'ye kazandıran Denizli Büyükşehir Belediyesi, çevre bilinci oluşturmak ve geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere göstermiş oldukları çevresel duyarlılıklarından ötürü bazı okullara ödül verdi.
Büyükşehir'den Avrupa 2'ncisi Şeyma'ya ödül 06.04.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi, İşitme Engelliler Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası'nda Avrupa 2'ncisi olan Denizlili sporcu Şeyma Avcı'ya ödül verdi.
En çok atık pil getirenler ödüllendirildi 23.02.2015
Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği, "Atık Pil Toplama Kampanyası" ile en fazla atık pili toplayan okullar ödüllendirildi.
İncilipınar'a "Yenilikçi" ödülü 16.01.2015
Süs bitkisi üretimi ve peyzaj mimarlığı alanında Türkiye'nin en iyilerini belirleyen "Plant Ödülleri" sahibini buldu. İncilipınar Parkı, Ankara'da düzenlenen törende birçok yeşil alan projesini geride bırakarak "Tematik ve Yenilikçi Uygulamalar" kategorisinde birincilik ödülü aldı.
Büyükşehir'den şampiyonlara ödül 01.10.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ulusal ve uluslararası müsabakalarda dereceye giren Denizli İşitme Engelliler Spor Kulübü sporcularına ödül verdi.
Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı" seçildi 18.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 'Genç Dostu Belediye Başkanı' ödülüne layık görüldü. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de gençlerin gelişimine yönelik her türlüğü desteğe hazır olduğunu belirten Başkan Zolan, "Genç Dostu Belediye Başkanı ödülünü almak bana büyük gurur vermiştir" dedi.
Çevre Duyarlılığı Ödül Getirdi 09.05.2014
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Irlıganlı Şehit Piyade Onbaşı Bayram Güzel Ortaokulu'na göstermiş oldukları çevresel duyarlılıktan ötürü laptop hediye etti. Bir aydan kısa bir sürede toplamış oldukları 450 litre atık yağ ile Bitkisel Atık Yağları Toplama Projesi'nde büyük destek olan öğrenciler hem doğanın kirlenmesini engellediler hem de okullarına bir laptop kazandırdılar.
Bağımsız Şairler Platformu Başkanına Ödül 01.02.2014
1.Uluslararası Ankara Kültür-Sanat Şöleninde,Denizli Belediyesi Kent Konseyi Şairler Platformu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu Başarı ödülüne layık görüldü.
Denizli Belediyesi'nin Kalitesi Bir Kez Daha Tescillendi 24.01.2014
Denizli Belediyesi, yapılan denetimler sonucunda uluslararası akreditasyonu bulunan Vericert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri Şirketi’inden ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgelerini alarak yönetim sistemleri konusunda belge sayısını 5'e çıkarttı. Daha önce ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerini alan Denizli Belediyesi'nin bu belgelere sahip olan ender belediyeler arasında yerini aldığını belirten Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, " Denizli halkına vermiş olduğumuz hizmetin kalitesini artırmak ve standart hale getirmek için sürdürdüğümüz çalışmalarımızın karşılık bulması bizi son derece mutlu etti" dedi.
Uygur'un Sağlığındaki Son Ödülü Genç Denizli'ye 19.11.2013
Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, tedavi gördüğü hastanede aramızdan ayrılan ünlü sanatçı Nejat Uygur adına düzenlenen son ödülü aldı.
Ödüllü Tiyatroculardan Başkan Zolan'a Ziyaret 14.11.2013
Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Elazığ Müzik ve Sanat Derneği (EMSAD) tarafından tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına düzenlenen II. Elazığ Tiyatro ve Turizm Festivali'nden 4 ödülle döndü. Kulüp başarı ödülünü, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan'la paylaştı.
Genç Denizli Tiyatro Kulübü'ne 4 Ödül Birden 11.11.2013
Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü Elazığ Müzik ve Sanat Derneği (EMSAD) tarafından tiyatro sanatçısı Nejat Uygur adına düzenlenen II. Elazığ Tiyatro ve Turizm Festivali'nden 4 ödülle döndü. Yedi bölgeden 12 amatör tiyatro grubu ve 200 oyuncunun katıldığı festivalde Genç Denizli Tiyatro Kulübü tarafından sahneye koyulan 'Savaş Oyunu' adlı tiyatro oyunu festivalin en iyi oyunu seçildi.
Belediyeden Çevreci Öğrencilere Ödül 05.11.2013
Denizli Belediyesi, yaz boyunca atık pilleri ayrı toplayan PEV İlkokulu 2-B sınıfı öğrencilerini ödüllendirdi. Atık pilleri ayrı toplama kampanyası kış sezonunda da devam ediyor.
Denizli Belediyesi adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı 03.06.2013
Denizli Belediyesi, Ailemi Seviyorum Projesi kapsamında 3.486 kadına aynı anda pilates yaptırarak İspanya’yı geçip dünya rekoru kırarak adını Guinnes Rekorlar Kitabı’na yazdırdı.
Başkan Zolan’a ‘Yılın Belediye Başkanı’ Ödülü 09.05.2013
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’a ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülü verildi. EMEKDER tarafından düzenlenen 1.Onur Ödülleri Gecesi’nde ‘Yılın Belediye Başkanı’ ödülünü alan Başkan Zolan, “Denizli’nin gelişimine en büyük katkıyı işçilerimiz koymuştur. Şahsıma verilen bu ödülü Denizli’yi yaşanabilir bir şehir haline getirmekte büyük katkısı olan işçi kardeşlerimiz adına alıyorum” dedi.
En Fazla Atık Toplayan Okula Ödül 06.05.2013
Denizli Belediyesi, ambalaj atıkları konusunda başlattığı kampanyayla şimdiye kadar en fazla atık toplayan okul ve öğrencilerini ödüllendirdi. Devam eden kampanyada, belirlenen kotaları dolduran diğer okulların ödülleri ise 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Başkan Zolan tarafından takdim edilecek.
Bakan Yıldırım'dan Denizli Belediyesi'ne 'e Devlet' Ödülü 15.03.2013
Denizli Belediyesi, yaptığı başarılı çalışmalarla ödüle doymuyor. Belediye, 2943 belediyeden e-devlet kapısında ilk 38’de yer alarak ‘e-Devlet Ödülü’ aldı.
Sağlıklı Kentler Birliği'nden 4 Tesise Ödül 06.03.2013
Denizli ödüle doymuyor. Denizli Belediyesi’nin son yıllarda aldığı ‘en çevreci kent’, ‘en sağlıklı kent’ ve ‘en temiz kent’ ödülünün ardından bu kez de Denizli’deki 4 tesis Çevre ve İnsan Dostu Tesis ödülü aldı.
Ambalaj Atıkları ve Pilleri Ayrı Toplayan Okullara Ödül 16.01.2013
Denizli Belediyesi, başlattığı kampanyayla okullarda ambalaj atıkları ve pilleri ayrı toplayıp en fazla pil ve atık toplayan okulları ve buradaki tüm öğrencileri ödüllendirecek.
Ödüllerimiz 08.01.2013
Default.aspx?k=odullerimiz
Karikatür Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu 07.12.2012
Denizli Belediyesi, İssimo Home Tekstil ve Karikatürcüler Derneği Denizli Şubesi, tarafından düzenlenen ‘Ekoloji ve Teknoloji’ konulu ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu 01.12.2012
Denizli Belediyesi’nin Denizli Fotoğraf Sanatı Derneği (DEFSAD) işbirliğiyle bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Denizli’de Kültür ve Yaşam’ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi. Ödül alan eserler, açılan sergiyle Denizlili fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.
Denizli Belediyesi Avrupa Birincisi 16.11.2012
Sorumlu Girişimcilik Kategorisinde Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülü 2012 yarışmasında ülkemizi temsil eden Denizli Belediyesi ‘Engelliler Çalışıyor Projesi’ ile birincilik elde etti. Ülkemiz adına yarışmaya katılma başarısını elde eden Denizli Belediyesi’nin bu önemli sosyal sorumluluk projesi, Türkiye’ye ödül getirdi.
Şampiyonlara Başkan Zolan’dan ödül 23.10.2012
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, Dünya İşitme Engelliler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 2. olan Özcan ile Avrupa Şampiyonu Motosikletçi Çabuk’u ödüllendirdi
Denizli Belediyesi ödüle doğru koşuyor 08.10.2012
Sorumlu Girişimcilik Kategorisinde Avrupa Girişimciliği Teşvik Ödülü 2012 yarışmasında ülkemizi temsil etmek üzere seçilen ‘Engelliler Çalışıyor Projesi’ ödüle doğru koşuyor. Türkiye çapında 14 proje içinden ülkemiz adına yarışmaya katılma başarısını elde eden Denizli Belediyesi’nin bu önemli sosyal sorumluluk projesi, 12 projenin yer aldığı son eleme aday listesine seçildi.
Başkan Zolan futbolcuları altınla ödüllendirdi 29.06.2012
Denizlispor 13 yaşaltı futbol takımı Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Zolan, Türkiye Şampiyonası’na katılma başarısını gösteren ekibi tebrik etti ve takım oyuncularını altın ile ödüllendirdi.
En Güzel Bahçe Yarışmasında Ödül 28.06.2012
Denizli Belediyesi, Denizli’nin en güzel bahçesini seçti. Yarışma sonucunda 1, 2. ve 3. olan yarışmacılara daha önce ödülleri verilirken diğer tüm yarışmacılara da mansiyon ödülleri dağıtıldı.
En Fazla Kan Bağışlayanlara Ödül 18.06.2012
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediyenin Kızılay’a her türlü desteği verdiğini, vermeye de devam ettiğini söyledi.
Başkan Zolan: Bu gurur hepimizin 06.06.2012
Sürdürdüğü çalışmalar ve ürettiği projeler ile En Çevreci Belediye, En Sağlıklı Şehir, unvanını elinde bulunduran Denizli Belediyesi bu kez Türkiye’nin En Temiz Kenti seçildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen ödülün gururunu yaşadıklarını söyleyen Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “ Bu başarı bu kentte yaşayan herkesin. Denizli’de yaşamaktan gurur duyun” dedi.
6 Yıl Kızını Omuzunda Taşıyan Anneye Ödül 15.05.2012
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü ve Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında yılın annesini belirlendi. Buna göre, doğuştan engelli kızı Beyza Nur’u (14), 6. sınıfa kadar omzunda taşıyarak okula götüren anne Mahire Babuçoğlu, yılın annesi seçildi.
Şampiyon Satrançılara Ödül 24.04.2012
Denizli Belediyesi’nin her yıl düzenlediği ve bu yıl 6.sı gerçekleşen 23 Nisan Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllendirildi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, turnuvadaki her kategorinin 1., 2. ve 3.’lerine ödüllerini verdi.
Birincilik 'Ailemi Seviyorum' Projesine 03.04.2012
Denizli Belediyesi, Ailemi Seviyorum Projesi ile Türkiye’nin dört bir yanından 127 belediyenin katıldığı proje yarışmasında birincilikle ödüllendirildi. Belediye Başkanı Osman Zolan birincilik ödülünü Başbakan Erdoğan’ın elinden aldı.
Ben Buldum Yarışmasında Ödül Heyecanı 06.10.2011
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye çalışanları arasında düzenlenen ve 106 projenin yer aldığı yarışmada dereceye girenlere ödüllerini verdi.
Denizli'ye Sağlıklı İl Ödülü 25.09.2011
Denizli Belediyesi, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin düzenlediği Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması’nda, Sağlık Kategorisi’nde birincilik ödülü aldı.
En Çevreci Belediyeye Bir De Sağlık Ödülü 07.09.2011
Denizli Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın 2009’da 2947 belediye arasından Türkiye’nin En Çevreci Belediyesi seçilmesinin ardından bir de sağlık ödülü aldı. Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, düzenlediği ‘Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması’nda Denizli Belediyesi’ni Sağlık Kategorisi ödülüne layık gördü.
En çok atık pil getirenler ödüllendirildi 06.07.2011
Denizli Belediyesi, gerçekleştirdiği ‘Atık Pil Toplama Kampanyası’ ile en fazla atık pili toplayan okullara çeşitli hediyeler dağıttı. 1 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen kampanya kapsamında toplam 1 ton 850 kilo atık pil toplandı.
Şampiyonada Ödüller Sahiplerini Buldu 06.04.2011
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Münazara Kulübü’nün bu yıl ilkini gerçekleştirdiği, 1. Denizli Liselerarası Münazara Şampiyonası sona erdi. Çeşitli konuların ele alındığı münazarada TEV Anadolu Lisesi 1. olurken en iyi konuşmacı da Lütfi Ege Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Büşra Çalışkan seçildi.
Denizli Belediyesi yılın en iyisi 29.12.2010
Eğitim ve Yönetimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Derneği (EYPASAD), ‘ İl Belediye Başkanlığı’ dalında Denizli Belediyesi’ni ‘Yılın En İyi Stratejik Yönetim ve Uygulama Yapan Kurumu’ seçti. Ankara Rixos Otel’de düzenlenen törende ödülü Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci aldı.
Geleceğin Kasparov'larına Ödül 18.06.2010
Başkan Zeybekci, Denizli Belediyesi Çocuk Dergisi 4. Geleneksel Satranç Turnuvası’nda Dereceye Giren Satranç Ustalarına Ödüllerini Verdi
Hareketli Yaşa, Egzersiz Yap, Ödülün Sağlık Olsun 22.04.2010
Denizli Belediyesi'nin, Dünya Sağlık Örgütü ''Sağlıklı Kentler Projesi'' kapsamında “Hareketli Yaşa, Egzersiz Yap, Ödülün Sağlık Olsun” sloganıyla düzenlenen etkinlikler 7 Nisan’da yapılan yürüyüşle başladı. Yürüyüşe Bakanlar Faruk Nafiz Özak ve Selma Aliye Kavaf’ın yanı sıra Vali Yavuz Erkmen, Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, PAÜ Rektörü Prof.Dr.Fazıl Necdet Ardıç, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, , İl Genel Meclisi Başkanı Halil Pekdemir, daire müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Türkiye'nin En İyi Projesi "Genç Denizli" 30.03.2010
Hayata geçen başarılı projelerden biri olan Genç Denizli Projesi, Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda düzenlenen Proje Yarışması’ndaki İl Belediyeleri Kategorisi’nde ‘En İyi Projeler’ ödülüne layik görüldü.
Hareketli yaşa, egzersiz yap, ödülün sağlık olsun 17.03.2010
Denizli Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Kentler Projesi kapsamasında hazırladığı ‘Sporun ve Sağlığın Başkenti Olmaya Hazır mısın?’ kampanyası başlıyor.
Türkiye'nin En İyi Gençlik Meclisi 15.10.2009
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Türkiye’nin En İyi Gençlik Meclisi seçildi
En Çevreci Belediye 16.06.2009
Türkiye’nin ‘en çevreci belediyesi’ seçilen Denizli Belediyesi’nde, yeni hedef belli oldu. Çevre ve Orman Bakanlığı’nın 2947 belediye arasından 1. seçtiği Denizli Belediyesi, yeni hedefini Denizli’yi dünyanın en çevreci, en güzel ve en çağdaş kenti yapmak olarak belirledi.
Ödüllerini Çevre Günü`nde Aldılar 05.06.2009
Denizli Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Çevre Grubu ve Su, Çevre, Orman ve Sağlık Komisyonu’nun düzenleyip Denizli Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destek verdiği En İyi Pazar Çantası Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde aldı. 125 eserin katıldığı yarışmada kazananları halkoyları belirledi.
Türkiye Şampiyonu Minik Tenisçi Caner`e Ödül 06.05.2009
Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Antalya’da düzenlenen 9-10 Yaş Bahar Şenliği Tenis Turnuvası’nda Türkiye Şampiyonu olan sporcu Sude Yağmur Caner’i (9), altın ve çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Proje Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu 06.04.2009
Denizli Belediyesi’nin düzenlediği “Denizli Belediyesi Hizmet Binası ve Çevresi Mimari Proje Yarışması”nda, dereceye girenlere ödülleri verildi.
Başkan Zeybekci`ye Bir Ödül de İZDER`den 24.06.2008
Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’ye bir ödül de Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği’nden (İZDER) geldi. Başkan Zeybekci, derneğin bu yıl 7. düzenlediği Türkiye’de Yılın Adamları ve Kuruluşları Ödülü’nde, ‘Türkiye’de Yılın İl Belediye Başkanı’ seçildi.
Şampiyon Sporculara Ödül 11.06.2008
Denizli Belediyesi, Kastamonu’da düzenlenen Çocuk Yuvaları Arası 1. Türkiye Futbol Şampiyonası’nda 1. olan Denizli Çocuk Yuvası Futbol Takımı’nı ödüllendirdi.
Satranç Turnuvasında Ödüller Sahiplerini Buldu 24.04.2008
Denizli Belediyesi’nin, 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında 4 kategoride düzenlediği satranç turnuvasında ödüller sahiplerini buldu.
Avrupa Şampiyonu Boksör Yağcı`ya Ödül 25.01.2008
Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Fransa'da düzenlenen Avrupa Bayanlar Boks Şampiyonası'nda 1. olan milli boksör Selma Yağcı’ya, ödül olarak 5 bin lira tutarında çek verdi.
Çiçekli Temiz Balkonlara Ödül 30.05.2007
YG 21 Gönüllü Kadın Zabıtalar, balkonu temiz tutarak çiçeklerle süsleyen ev sahiplerini ödüllendiriyor.
TDK'dan Başkan Zeybekci'ye Ödül 21.03.2007
Türk Dil Kurumu (TDK), geçen yıl belediye meclisinin oy birliğiyle aldığı karar gereği işyerlerinde Türkçe isim kullanma zorunluluğu getiren Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci’yi, Türk Dil Kurumu Onur Belgesi’yle ödüllendirdi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr