Ana Sayfa Projelerimiz Pazar Yerleri Denizli Modern Bir Pazaryeri Daha Kazandı

Denizli Modern Bir Pazaryeri Daha Kazandı

Denizli Belediyesi’nin son 10 yılda Denizlililerin temiz ve sağlıklı ortamlarda pazar alışverişi yapmaları amacıyla kente kazandırdığı kapalı pazar yerlerine bir yenisi daha eklendi.
  Denizli Belediyesi'nin yapımını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduğu Merkezefendi Kapalı Pazar yeri coşkulu bir kalabalıkla hizmete açıldı. Merkezefendi Kapalı Pazaryeri'nin açılışına Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan ve çok sayıda vatandaş katıldı. Coşkulu kalabalık açılış öncesinden pazaryerini doldurdu.
Günlük yaşantının bir parçası olan pazar alışverişini karmaşa ve sağlıksız ortamlardan modern mekanlara taşıdıklarını, pazaryerlerini Denizli'ye yakışır hale getirdiklerini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan verdikleri sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.
  10 Yılda 10. Büyük Pazar Yeri
  Merkezefendi Kapalı Pazar yeri son 10 yılda yapılan 10. kapalı pazar yeri olma özeliğini taşıdığını ifade eden Başkan Zolan, şunları söyledi:
  “Bu hizmet yolculuğu 1 kişiyle olacak iş değildir. Ekip işidir, gönül işidir. Bunlar olmazsa olmaz ama siz olmasanız bu işlerin hiçbirisi olmaz. Onun için iyi ki varsınız ve yanımızdasınız. Allah hep beraber daha güzel projeler yapmayı nasip etsin. 2004'te Denizli büyük bir köydü. Yollarıyla, girişleri ve çıkışlarıyla bir köyü andırıyordu. Bu hizmetler öyle kendiliğinden olmuyor. Gece gündüz çalışacaksın, hastayım demeyeceksin. Hiç bir mazeretin olmayınca bu eserler ortaya çıkıyor. Oturmayla yan gelip yatmayla oluyor olsaydı bu güne kadar bu işler çoktan yapılmış, hizmete sunulmuş olurdu. Şükürler olsun Merkezefendi Kapalı Pazar yerimizi hizmete açıyoruz. Küçük pazar yerlerini saymazsak 10 tane pazar yeri yaptık. Durmadık çalıştık ve sizlerle bu güzellikleri ortaya koyduk. Sizlerin kararıyla inşallah hizmetkarınız olmaya devam edeceğiz. Denizli şimdi Büyükşehir oldu. Büyükşehir, büyük proje, büyük hayal demektir. Artık hizmetler katlanacak. Yarınımız bu günümüzden daha güzel olacak. Çok fazla söze gerek yok. İşte eser kendini gösteriyor. Kazasız belasız kullanın. Artık; yağmurda, çamurda, tozda, rüzgarda, güneş altında, ayağınız çamur olmadan, başınız güneş görmeden gönlünüzce alış veriş yapacaksınız.”
  Vali Demir de kısa süre önce pazar yerine gelip gezdiğini anımsatarak, “Eski pazar yeri Denizli'nin genel konseptine uygun değildi. Yeni pazaryeri ise Denizli'ye yakışır hale geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve ekibini bu hizmeti için gönülden kutluyorum. Bilindiği üzere Denizli büyükşehir oldu. Merkezde 2 tane daha ilçe oluşturuldu. Kaymakamlarımız göreve başladı. Yakında belediye başkanları da göreve başlayınca hizmet katlanarak gelecek” dedi.
  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise Merkezefendi kapalı pazar yerini Denizli'ye kazandıran Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ederek sözlerine başladı.
  Merkezefendi'ye birçok kez geldiğini anımsatan Bakan Zeybekci, sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Böyle bir pazar yeri olmaz dedik. Böyle sağlıksız koşullarda gıda maddesi alımı satımı yapılmaz dedik. Bir an önce size yakışır pazaryerine kavuşmanız gerekir dedik. Sevindik Pazar yerinden başladık ve Merkezefendi Pazar yerini hizmete sunmaya kadar geldik. Hizmet işte böyle bir şeydir. Muhtarımız bilir 2006'ya kadar defalarca gelip baktığımız ve planını yaptığımız alandı. Ancak kamulaştırılması gerekiyordu. Çok mülkiyetli olmasından dolayı bir türlü sorunu çözemediğimiz bir yerdi. Süreç başladı ve Başkanımız Osman Zolan'la kamulaştırma yapılıp ihale edildi. Çok şükür bu sorunlar da aşılarak bugün hizmet veren yer haline geldi.
   Denizlimiz sizlerin de bildiği ve gördüğü gibi baştan aşağıya yenilenip güzelleşiyor. 21. yy'ın Denizli'sini ortaya çıkartıyoruz. 2004'de sizlerin huzuruna çıktığımızda Denizli'nin hak ettiğini alacağını söyledik. Şimdi sizlere soruyorum. Denizli hak ettiğini aldı mı? Sizlerin de ifade ettiği gibi çok şükür fazlasıyla aldı. Denizli Ege'nin vizyon kenti olacak dedik, oldu. 2009'da ise Denizli Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak dedik, oldu mu? Oldu. 2011'de Denizli siyasetin de lider şehirlerinden biri olacak dedik, oldu mu? Oldu. Sizlerle birlikte, sizlerin destekleriyle oldu. Bu vesileyle pazar yerimizin herkese hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
  -Merkezefendi Kapalı Pazar yeri-
  Merkezefendi Mahallesi ve yakın çevresinde yaşayan vatandaşların daha sağlıklı ve temiz bir ortamda alışveriş yapmasını sağlayacak Merkez Efendi Kapalı Pazar yeri 9000 m2 alana inşa edildi. Pazar yerinde 28 dükkan ve 368 stant yer alıyor. 2 katlı olarak inşa edilen pazaryeri pazar dışındaki günlerde otopark alanı olarak da kullanılabilecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr