Denizli Tiyatroya Doydu

Denizli Belediyesi kültür etkinlikleri kapsamında 4 farklı tiyatro oyununu ücretsiz tiyatroseverlerle buluşturdu. Oyunlar, izleyenlerden büyük beğeni aldı.
    Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda Dünya Tiyatrolar Günü kapsamındaki sahnelenen oyunlar hem güldürüp hem düşündürürken yüzlerce tiyatro severe de unutulmaz anlar yaşattı.
    Etkinlikler kapsamında ilk olarak Serdar Günay’ın yazdığı ve Nur Günay’ın yönettiği Tiyatro Kelebek grubunun sahnelediği ‘Sihirli Yazıhane’ adlı çocuk oyunu sahne aldı. Küçük izleyiciler oyundan büyük keyif alırken birçok minik de hayatında ilk kez tiyatroyla tanışmış oldu.
    Bu arada, Şehir Tiyatrosu oyuncularının sunduğu özel gösterimler de sanatseverlerden büyük beğeni aldı. 2. oyun ise Sinan Küçüköz’ün yazıp yönettiği Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularının sahneye uyarladığı Anhelmus ve Define Adası adlı çocuk oyunu miniklerden tam not aldı. Etkinlikler 2 oyunla sınırlı kalmadı. Yusuf Nüzhet Ünay'ın yazdığı ve Rıza Gedikoğlu yönettiği, Denizli Sahnesi Amatör Tiyatro Topluluğunun da sahnelediği ‘Para Delisi’ oyun da büyüklere hitap etti. Oyun, büyükleri hem güldürdü hem düşündürdü.
    Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Tiyatro Kütüphanesi açılışıyla başlayan etkinlikler, Düğün ya da Davul oyunuyla son buldu. Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahneye taşıdığı, Ozan Özdemir'in yönettiği ve Haşmet Zeybek'in yazdığı Düğün ya da Davul oyununa ilgi büyüktü. Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Şamil Çınar da oyunu izlemeye gelenler arasında yer aldı.
Başkan Yardımcısı Çınar, oyun sonrası oyun yazarları, yönetmenler ve oyunculara plaket taktim etti.
    Başkan Yardımcısı Çınar, tiyatro sanatının önemine işaret ederek, ‘Denizli Belediyesi olarak kültür ve sanat alanında düzenlediğimiz tüm etkinlikler ücretsiz olarak halkımızın beğenisine sunuluyor. Tiyatro da, içeriği, verdiği mesajlar, güldüren ve düşündüren yönleriyle hepimizin içerisinden bir şeyler çıkarabileceği, içinden bir şeyler bulabileceğimiz bizim için ayrı önemi olan sanattır. Bu vesileyle tiyatro sanatına emeği geçen ve bizlere bu güzel oyunu sahneye uyarlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz’ dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr