Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri Bu Habere Çocuklar Çok Sevinecek

Bu Habere Çocuklar Çok Sevinecek

Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü kursiyerleri, çocukları çok sevindirecek tiyatro oyununa imza atıyor. Yedi Köyün Yargıcı oyunu, Şubat ayı ortalarında çocuklarla buluşuyor.
   Denizli Belediyesi, ödüllü projesi Genç Denizli’yle tiyatro alanında da kendini gösterdi. Genç Denizli Tiyatro Kulübü’nde 207 kursiyer, tiyatronun inceliklerini öğrenmeyi sürdürüyor.
Kursiyerler, öğrendiklerini hem yetişkinlere, hem gençlere hem de çocuklara sunacak. 
  Bu kapsamda 14 kursiyer Sönmez Atasoy’un yazdığı ve Ozan Özdemir’in yönettiği Yedi Köyün Yargıcı adlı çocuk oyununu, çıkarma aşamasına geldi. Oyun, unutulmaya yüz tutmuş milli ve kültürel geleneklerimizden ‘Saya Gezme Oyunu’nun da anlatıldığı yedi köye ‘ah’ çektirmiş, türlü dolaplar ve yalanlar peşindeki satıcı ile sattığı devenin ve bu düzenbazcıya karşı yedi köyün yargıcının hikayesini konu alıyor. Hem güldüren hem düşündüren Yedi Köyün Yargıcı, çocukların yanı sıra büyüklere de hitap ediyor.
  Son provalarının yapıldığı oyun, Şubat ayının ortalarında özellikle çocukların ağırlıklı olacağı tiyatroseverlere ücretsiz sunulacak. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki oyunla, hem çocukların gönüllerince eğlenip tiyatroya olan ilgisi artacak hem de tiyatro kulübüne katılan kursiyerler öğrendikleriyle yeteneklerini sergileyecek.
  Bu arada, Genç Denizli Tiyatro Kulübü ilk dönem kursiyerlerinin oyuncu olarak sahneye çıkacağı Yedi Köyün Yargıcı’nda, Ozan Özdemir yönetmenlik yapıyor. Oyunun canlı müzikleri ise müzisyen Sertaç İşbecer tarafından yapıldı.
  Kulübün çalışmaları bununla da sınırlı değil. Kursa katılan diğer kursiyerler de yakında Deli Bayram, Midasın Kulakları ve Çatlaklar Oteli oyunlarıyla izleyicilerin karşısına çıkacak.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr