Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri Genç Denizli Kulüp Üyeleri Büyüledi

Genç Denizli Kulüp Üyeleri Büyüledi

Denizli Belediyesi’nin Genç Denizli Kulüpleri, öğrendiklerini oyunlarıyla sergileyerek izleyenleri büyüledi. Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da kulüplerde yer alan gençlere sertifika verdi.
   Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, çocukları çok sevindiren ‘Yedi Köyün Yargıcı’ oyunundan sonra bu kez de yetişkinlere yönelik Çatlaklar Oteli’ni izleyiciyle buluşturdu. Başkan Osman Zolan da Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’ndaki oyunu izlemeye gelenler arasında yerini aldı. Denizli Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün organize ettiği oyun, yüzlerce genç tarafından büyük beğeniyle izlendi.
   Metin Güler’in yazdığı, Hakan Kurt’un yönettiği Çatlaklar Oteli-1 oyununda, bir otelde yaşananlar ele alındı. Otel müşterileri ile otel görevlileri arasında geçen olayların ele alındığı oyun, bazen güldürdü bazen de düşündürdü. İzleyenlerin tam not verdiği oyun, bitimiyle uzun süre ayakta alkışlandı. Yaklaşık 3 saat süren oyun, kaçıranların üzülecekleri güzellikteydi.
   Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da tiyatronun ardından oyunculara ve yönetmen Kurt’a çiçek ve plaket verdi. Başkan Zolan, Genç Denizli Projesi’nde yer alan gençlerin aldıkları eğitimle çok güzel işler başardıklarını belirterek, “Amacımız, sanatın farklı dallarında siz gençlere yönelik etkinlikler düzenleyip bu alanlarda kendinizi yetiştirmenizdir. Bu oyunla ne kadar yetenekli olduğunuzu ortaya koydunuz. Profesyonel oyunculara taş çıkaracak güzellikte rol yaptığınızı bizlere gösterdiniz. Ben bu güzelliği bizlere yaşatan tüm gençlere teşekkür ediyorum” dedi.
  Daha sonra Genç Denizli kulüplerine katılan gençlere sertifika verildi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr