Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri Şehir Tiyatrosundan 25. Oyun

Şehir Tiyatrosundan 25. Oyun

Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, haftalardır gösterimde olan ve Milli Mücadele yıllarında Denizli'nin yaşadıklarını anlatan “3Taş” isimli oyunun gösterimine devam ediyor.
  Tarihi Belge niteliğindeki oyun, 8 Mart Cumartesi günü 25. kez perde aralayacak. Oyun, söz konusu tarihte Saat 20:00'de Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda yeniden izleyiciyle buluşacak.
  Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı yaptığı açıklamada, oyunun başarısının ortada olduğunu sezon başından bu yana sahnelenmeye devam eden oyunun buluştuğu seyirci sayısını ise binlerle ölçtüklerini belirtti. Hüdaverdi Otaklı, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde de seyirci karşısına çıkacak olan oyunun bu anlamlı günde özellikle Çanakkale Savaşı zamanında geride kalan kadınlarımızın yaşadıklarına da ayna tutması sebebiyle daha da anlam kazanacağına inandığını dile getirdi ve tüm vatandaşları bir kez daha bu tarihi oyunu izlemeye davet etti.
  Denizli Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun Genel Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz’ün yazıp yönettiği tek perdelik oyunda şehir tiyatrosunda eğitim almış 30’a yakın oyuncu sahne alıyor. Müftü Ahmet Hulusi Efendi’den Fahri Akçakoca’ya, Çivrilli Bombacı Mehmet Çavuş’tan Demirci Mehmet Efe’ye kadar birçok tarihi kişilik sahnede vücut buluyor. Hatta oyunun en çok alkış alan bir başka sahnesinde de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü de sahnede görmek mümkün oluyor.
Ücretsiz olarak seyirci ile buluşturulan oyunu 8 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda izlemek mümkün.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr