Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri Genç Denizli Tiyatro Külübü Büyüledi

Genç Denizli Tiyatro Külübü Büyüledi

Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında sunduğu Son Çanakkale oyunuyla izleyenleri büyüledi
Denizli Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, sahneye koyduğu birbirinden başarılı oyunlarına bir yenisini daha ekleyerek Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı. Daha önce, ‘Yedi Köyün Yargıcı’, ‘Çatlaklar Oteli’, 'Midas’ın Kulakları' gibi birçok oyunu izleyiciyle buluşturan Genç Denizli, 'Son Çanakkale' oyunuyla da yeni bir başarının altına imza attı.
Başkan Osman Zolan da PAÜ Kongre Ve Kültür Merkezi'ndeki oyunu izlemeye gelenler arasında yerini aldı. Denizli Belediyesi organizasyonuyla izleyiciyle buluşan oyun, kulüp öğrencilerinin eğitimlerde öğrendiklerini sergilemesi açısından da ayrı bir önem taşıdı. Oyun, salondaki tiyatroya gönül verenler tarafından büyük beğeniyle izlendi. Yüzlerce kişi henüz oyunun başlamasına yarım saat varken salonu tıklım tıklım doldurdu. Yüzlerce kişi de içeride yer bulamadığı için oyunun bir sonraki gösterimini izlemek üzere solandan ayrıldı.
Yönetmenliğini Hakan Kurt'un yaptığı Son Çanakkale oyununda, sadece Türkiye'nin değil dünyanın da kaderini değiştiren Çanakkale Zaferi ele alındı. Savaşta cephe öncesi askere gidecek gençlerin ailelerinden ayrılışının dramatik bir şekilde anlatıldığı oyun, izleyenleri hem ağlattı hem de 99 yıl öncesine götürdü. Cephede kurtuluş için verilen mücadele ve savaşta yaşananlar ise oyunda rol alan oyuncuları bile etkiledi. İzleyenlerin tam not verdiği oyun, bitimiyle uzun süre ayakta alkışlandı. Yaklaşık 2 saat süren oyun, kaçıranların üzülecekleri güzellikteydi.
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan oyunun ardından oyuncuları tebrik etti. Genç Denizli Projesi’nde yer alan gençlerin aldıkları eğitimle çok güzel işler başardıklarını belirten Başkan Zolan, 'Biz sizlere baktıkça geleceğimizin emin ellerde olduğunu görüyoruz. Fırsat verilince ne kadar güzel işler yapacağınızı bu oyunla gösterdiniz.
Genç Denizli diye bir proje başlatmıştık. Gençlik bizim geleceğimizdir. Gençlerimize fırsat sunduğumuzda, gençlerimizi iyi yetiştirdiğimizde, her türlü imkanı sunduğumuzda biliyoruz ki ülkemizin geleceği çok iyi olacak. O Çanakkale'de gözlerini kırpmadan canını kanını feda eden ve bu vatanın bedelini orada ödeyen atalarımızın ruhlarının şad olması için bizlere düşen şey çok çalışmaktır. Ülkemizi, şehrimizi bir numara haline getirinceye kadar her alanda çalışmaya devam etmemiz gerekir. Gençlerimiz gerçekten çok başarılıydı. Ben Genç Denizlili tiyatrocu kardeşlerimin profesyonellerden daha iyi olduğunu söylemek istiyorum. Bu gençler Türkiye'nin birçok yerindeki festivallerden ödül alarak döndü, kendilerini kutluyorum. Bizim hayalimizdeki gençlik, milli ve manevi değerlerine bağlı, bilim ve teknolojiyle iç içe kültür ve sanatla uğraşan hep başarıya koşan, ülkesine sahip çıkan gençliktir. İşte bunun en güzel örneği buradadır. Siz hangi etkinliği yapmak isterseniz, Denizli Belediyesi olarak biz de daha önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin yanında olacağız.'
Oyunda 'İstanbullu' rolünü canlandıran oyuncu, aşırı duygu dolu ortamda göz yaşlarını tutamadı. Başkan Zolan da, genç oyuncuya sarılarak moral verdi.
Büyük beğeni toplayan Son Çanakkale oyunu Nisan ayında yeniden sahnelenecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr