Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri "Söz Sende" Denizlililerle buluştu

"Söz Sende" Denizlililerle buluştu

Modern doğaçlama tiyatrosunun biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Denizli’de ilk defa seyirciyle buluşturan Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü izleyicilerden tam not aldı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, Modern doğaçlama tiyatrosunun biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Denizli'de ilk defa sahneye koydu. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda düzenlenen tiyatro gösterisinde Genç Denizli Tiyatro Kulübü oyuncuları, gösteri gereği "Koruk Suyu" ve "Uçan Hollandalının Tayfası" adıyla iki gruba ayrıldı. İzleyicilerin de katıldığı, herhangi bir senaryonun olmadığı tamamen doğaçlama yapılan tiyatro oyununda, gruplar ayrı ayrı performanslarını sergiledi. Oyunun sonunda izleyiciler grupların performansına göre puan verirken, kahkaha dolu 2 saat geçirmenin keyfini yaşadılar. Genel sanat yönetmenliğini Hakan Kurt'un üstlendiği, sunumunu Ozan Özdemir’in yaptığı, Memduh Bozbay, Emre Yılmaz, Hakkı Karaca, Fatma Nuray Eymirli, Oğuzhan Çıplakoğlu, İzem Zeybekoğlu, Aygün Kurt ve Ozan Kara'nın sahnelediği oyun seyircilerden tam not aldı.

Seyirciler oyuna dahil oluyor

Modern doğaçlama tiyatrosunun biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu” temelde seyircinin oyuna aktif katılımını sağlayan bir gösteridir. Oyun gereği seyirciler izlediği doğaçlamalara puan verir, doğaçlamaları yönlendirir ve fikirleri ile doğaçlamaları belirler. Bu kapsamda seyirci de oyunun bir parçası haline gelir. İzleyenlerin eğlendiği, kahkahası bol eğlenceli bir oyun olan, "Söz Sende" sezon boyunca devam edecek olup oyunun diğer gösterimi 19 Aralık Cuma günü saat: 20:00'de yine Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr