Denizli tiyatroya doyacak

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle birbirinden farklı tiyatro etkinlikleri hazırladı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü, 5 gösterim ile Denizlililerin karşısına çıkacak.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle hazırladığı birbirinden farklı tiyatro etkinliklerini Denizlililerle buluşturacak. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü, 5 farklı gösterim ile Denizlililerin karşısına çıkacak. Oyunların tamamı Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ilk olarak, 27 Mart Cuma günü saat 10:30 ve 11:30 'da Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün "Eyvah Mikroplar Çıldırdı" oyunu sahnelenecek. Bu oyunun ardından saat 13:00'de Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun "Anhelmus'un Maceraları, Hansel ve Gratel" ile devam edecek etkinlikler saat 16:30'da Direklerarası Seyirci Ödülleri ve 27 Mart Dünya Tiyatro Günü bildirilerinin okunması ile sürecek. Saat 17:00'de Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun oynayacağı "Duvarların Ötesi" oyunu ile devam eden etkinlikler, saat 20:30'da yine Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun "3beş8 ve Diğer Şeyler" oyunu ile son bulacak.

Başkan Zolan: "Tiyatro hayatın ta kendisidir"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, belediye hizmetlerinin sadece yol, su kanalizasyon, temizlik ve park işlerinden ibaret olmadığını belirterek, Denizli'de çok önemli sanatsal ve kültürel etkinliklere de imza attıklarını söyledi. Kültür ve sanat etkinliklerini sadece özel günlerde değil ulusal ve uluslararası etkinliklerle de yıl boyu sürdürdüklerini ifade eden Başkan Zolan, "27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde hemşehrilerimizin doyasıya tiyatro izlemesi için yoğun bir program hazırladık . Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Denizli’nin kültür ve sanatla buluşması devam edecek. Çünkü tiyatro hayatın ta kendisidir. Biz de bunu yaşatmak ve daha da artılar katmak için gayret sarf ediyoruz" dedi. Tüm Denizlilileri ücretsiz olan tiyatro oyunlarını izlemeye davet eden Başkan Zolan, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nü kutladı.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr