Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri Büyükşehir'den tiyatro şöleni

Büyükşehir'den tiyatro şöleni

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün sahnelediği 5 oyunu Denizlililer için sahneye koydu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün sahnelediği beş oyunla Denizlililerin karşısına çıktı. Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen etkinliklerde ilk olarak, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün "Eyvah Mikroplar Çıldırdı" oyunu sahnelendi. Bu oyunun ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun "Anhelmus'un Maceraları, Hansel ve Gratel" oyununu gösterimi ile devam eden etkinlikler, 27Mart Dünya Tiyatrolar Günü bildirilerinin okunması ve Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün 5 dalda ödül aldığı 14.Direklerarası Seyirci Ödülleri'nin verilmesi ile devam etti.

Tiyatro hayatın aynası

Ödül törenine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı ve çok sayıda tiyatrosever katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Değirmenci, tiyatronun hayatın aynası gibi görülmesi gerektiğini belirterek, "Hayatta acılar yaşıyorsak sahnede bunları görebiliriz. Sevinçler yaşıyorsak bunları görebiliriz. Tarihimizde yaşadığımız destanları belki tiyatroda görebiliyoruz. Dolayısıyla aynaya baktığımızda neyi görmek istiyorsak tiyatro sahnesinde herhalde onları görüyoruz" dedi.

"Denizli tiyatro açısından oldukça şanslı bir il"

Denizli'de tiyatro noktasında yapılan faaliyetlere değinen Değirmenci, sözlerini şöyle sürdürdü; "Tabi Denizli tiyatro açısından oldukça şanslı bir il. Öncelikle Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatromuz yirmi yaşını aştı. Çok tecrübeli bir tiyatro kurumu haline geldi. Ulusal bazda da çok güzel seviyelerde ödüller alıyor. Ben kendilerini tebrik ediyorum" diye konuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin hemen hemen her gün sanat adına bir faaliyet yaptığını kaydeden Değirmenci, "Dolayısıyla Denizli'deki tiyatroseverler oldukça şanslı. Ne zaman bir tiyatro etkinliğine gitmek istese o gün bir program bulma şansına sahip. Ben tiyatronun Denizli'de bu aşamaya gelmesinde emeği geçen başta önceki dönem belediye başkanımız şimdiki Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a güçlü bir alkış istiyorum. Hepinizin Dünya Tiyatrolar Günü kutlu olsun" dedi.

Oyunlar hız kesmeden devam etti

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün 5 dalda ödül aldığı 14.Direklerarası Seyirci Ödülleri'nin verilmesinin ardından oyunlar hız kesemeden devam etti. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun oynadığı "Duvarların Ötesi" ve ardından "3beş8 ve Diğer Şeyler" oyunu sahneye kondu. Denizlililer için gün boyu sahneye konulan 5 ayrı oyun büyük ilgi gördü.+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr