Ana Sayfa Kültür & Sanat Tiyatro Gösterileri Genç Denizli’den Tiyatro Günleri

Genç Denizli’den Tiyatro Günleri

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü'nün düzenlediği “Liseler arası 2. Tiyatro Günleri" yapıldı. 5 lisenin katıldığı etkinlikte 6 oyun sergilendi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Tiyatro Kulübü, bu yıl 2’ncisini düzenlediği Genç Denizli Liseler Arası Tiyatro Günleri yapıldı. Denizli Lisesi, Nevzat Erten Anadolu Lisesi, Özel Seviye Anadolu Lisesi, Anafartalar Lisesi ile Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin katıldığı etkinliğin galası ise Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Yoğun ilginin olduğu geceye, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, okul yöneticileri, davetliler ile öğrenciler katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan, gençlerin mutlaka bir sanat dalıyla ilgilenmesini istediklerini belirterek, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman sanata ve sanatçıya olan desteğini sürdüreceğini ifade etti.

Ödüller sahiplerini buldu

Gençlere tiyatroyu sevdirmeyi ve tiyatronun gençler arasında yaygınlaştırmasını amaçlayan tiyatro etkinliğinin galasında Anafartalar Lisesi, ‘Eski Çarıklar’ adlı oyunu sahneledi. Oyunun ardından ise ödül töreni düzenlendi. Genç Denizli Liseler Arası Tiyatro Günleri’nde 6 dalda ödül verildi. Buna göre en iyi erkek oyuncu Nevzat Erten Anadolu Lisesi’nden Enes Nuri Aktaş, en iyi kadın oyuncu Nevzat Erten Anadolu Lisesi’nden Simge Kılıç ve en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü ise Özel Seviye Anadolu Lisesi’nden Batuhan Bereket aldı. En iyi yardımcı kadın oyuncu Denizli Lisesi’nden Gizem Yeğit’e, en iyi yönetmen Nevzat Erten Anadolu Lisesi’nden Serap Çerezci’ye ve jüri özel emek ödülü ise Anafartalar Lisesi’ne verildi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr