Ana Sayfa Kültür & Sanat Sergiler Turan Bahadır Sanat Galerisi Arşiv Sergisine Davetlisiniz

Turan Bahadır Sanat Galerisi Arşiv Sergisine Davetlisiniz

Denizli Belediyesi, Turan Bahadır Sanat Galerisi arşivlerinde yer alan 50 seçme eseri sanatseverlerle buluşturuyor. 1996 yılından bu güne kadar gerçekleştirilen sanat kolonileri ve sergiler sonunda Turan Bahadır Sanat Galerisi’ne armağan edilen eserler 1 Şubat 2013 tarihine kadar yeniden sergileniyor.
  Denizli Belediyesi, Turan Bahadır Sanat Galerisi arşivlerinden seçilen eserleri sanatseverlerle buluşturuyor. 2012 yılında yoğun bir sergi sezonu geçiren ve sanatseverlerin buluşma noktası olan Turan Bahadır Sanat Galerisi, 2013 yılının ilk sergisinde arşivlerinde yer alan resim, heykel, rölyef, fotoğraf ve karikatürden oluşan karma sergiye ev sahipliği yapıyor. 1996 yılından bu güne kadar gerçekleştirilen sanat kolonileri ve sergiler sonunda Turan Bahadır Sanat Galerisi’ne armağan edilen eserler 1 Şubat 2013 tarihine kadar yeniden sergileniyor.
  Yüzlerce eserin içinden seçilen 50 eseri yeniden sergilemenin kendilerini heyecanlandırdığını dile getiren ve sergiye ilişkin bilgi veren Denizli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hüdaverdi Otaklı, tüm sanatseverleri bu önemli sergiyi görmeye davet etti.
  Serginin 1 Şubat 2013 tarihine kadar açık olacağını dile getiren Otaklı sözlerini şöyle sürdürdü: “ 2012 yılında güzel bir sanat sezonu geçirdik. Turan Bahadır Sanat Galerisi birçok sergiye ev sahipliği yaptı. 2013 yılında da yoğun bir sergi programı gerçekleştireceğiz. 2013 yılının ilk sergisinde ise 1996 yılından bu yana Turan Bahadır Sanat Galerisi’nde gerçekleştirilen sanat kolonileri ve sergiler sonunda arşivimize kattığımız yüzlerce eser içinden titizlikle seçilen eserleri yeniden sanatseverler ile buluşturmak istedik. Yerli ve yabancı sanatçılara ait 50 eser içinde resim, heykel, rölyef, fotoğraf ve karikatür yer alıyor. Turan Bahadır Sanat Galerisi Arşivlerinden Seçme Eserler sergisine tüm sanatseverleri bekliyoruz.”+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr