Ana Sayfa Kültür & Sanat Sergiler Heykel Fotoğrafları Sergisi açıldı

Heykel Fotoğrafları Sergisi açıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kömürcüoğlu Mermer ve DENFOT işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen "Heykel Fotoğrafları” sergisi açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, "Sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz” dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Kömürcüoğlu Mermer ve Denizli Fotoğraf Derneği (DENFOT) işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen Heykel Fotoğrafları Sergisi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu'nda düzenlenen tören ile açıldı. Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi'nde yer alan eser fotoğraflarının yer aldığı serginin açılış törenine, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı. Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, Heykel Fotoğrafları Sergisi'nin ilk kez düzenlendiğini kaydederek, "Bize bu olanağı sağlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a şükranlarımı sunarım. Bugünkü fotoğraf sergimizde daha önce taş olarak gördüğümüz ve sonrasında heykel ve fotoğraf sanatına malzeme olan heykellerimizin fotoğraflarının sergisi yapılmaktadır. Bu serginin Denizli’de ilk defa olduğunu düşünüyorum. Ama ümit ediyorum herkes bu sergiden büyük bir haz duyacak” dedi

Başkan Zolan: “Sanata ve sanatçıya destek vermeye devam edeceğiz”

Başkan Zolan ise, Kömürcüoğlu'nun uzun süredir ortaya çok güzel eserler çıkardığını ifade ederek, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak bizlerde elimizden geldiği şekilde destek vermeye çalışıyoruz. Ama kendisi bu sanat için bu güzellik için olağan üstü gayret gösteriyor. Bu sergiye büyük emek veriyor. Nihat Kömürcüoğlu’nu bu başarılı sergi için tebrik ediyorum. Bizde Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi sanata, sanatçıya destek vereceğiz. Sanata destek verenlere, kültürümüze sahip çıkanlara ve Denizlimizin geçmişten gelen güzelliklerine katkı sağlamaya ve sahip çıkmaya devam edeceğiz. Yeni güzelliklerin ortaya çıkması için çalışmalarımız sürecektir. Bu vesile ile sergiye katılan herkese teşekkür ederim” diye konuştu. Yaklaşık 200 fotoğraftan oluşan 60 eserin sunulduğu sergi sanatseverlerin büyük ilgisini topladı. Sergi, 5-11 Aralık tarihleri arasında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr