Ana Sayfa Kültür & Sanat Sergiler Gençler hünerlerini sergiledi

Gençler hünerlerini sergiledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli kulüpleri yıl sonu sergisinde hünerlerini sergiledi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, "Gençlerimize her türlü fırsatı sunmaya devam edeceğiz, gençlere kapımız sonuna kadar açık" dedi.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli bünyesinde gençlerinin sosyal hayatlarını zenginleştirmek amacıyla kurulan resim, fotoğraf, karikatür ve hat sanatı kulüplerinin yıl boyu ürettiği eserler beğeniye sunuldu. Genç Denizli'nin kullanımına sunulan tarihi Merzeci Un Fabrikası'nda düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışına, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, davetliler ve Genç Denizli üyeleri katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Genç Denizli bünyesindeki kulüp eğitimlerine katılan tüm gençlere teşekkür ettiğini söyledi. Başkan Zolan, "Biz kurum olarak her zaman gençlere imkan verilmesini düşündük. Gençlerimizin ne kadar yetenekli olduğunu biliyoruz, yeter ki onlara imkan verilsin" dedi.

"Tarihimizle gençlerimizi birleştiriyoruz"

Genç Denizli kulüplerinin faaliyetlerini bir çok sergide gördüğünü anlatan Başkan Zolan, "Sergilerde muhteşem eserler ortaya çıktı. Gençler ne kadar yetenekli olduklarını gösterdiler. Sizler olmasanız bu binanın bu etkinliklerin hiç bir anlamı yok. İyi ki geldiniz" diye konuştu. Genç Denizli'nin bulunduğu Merzeci Un Fabrikası'nın geçmişten bu güne kadar gelen nadir eserlerden biri olduğuna işaret eden Zolan, "Biz tarihimizle gençlerimizi birleştiriyoruz. Gençlerimiz de ilerde geçmişten gelen bu güzelliklerle daha sağlam yürüsünler, daha özgüvenli olsunlar istiyoruz. Onun da ötesinde yola, siz gençlerle birlikte devam etmeyi temenni ediyoruz. Gençlerimize her türlü fırsatı sunmaya devam edeceğiz, gençlere kapımız sonuna kadar açık" dedi.

120 eser sergilendi

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli bünyesinde gençlerinin sosyal hayatlarını zenginleştirmek amacıyla kurulan resim, fotoğraf, karikatür ve hat sanatı kulüplerinin toplam 120 eseri görücüye çıktı. Sergide ayrıca Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından ortaklaşa düzenlenen 5. Uluslararası Taş Heykel Kolonisi'nde yer alan çalışmaları gözlemleyerek tuvallerine aktaran kulüp üyelerinin 10 eseri de beğeniye sunuldu.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr