Ana Sayfa Kültür & Sanat Sergiler “Geçmişten Günümüze Renklerin Öyküsü”

“Geçmişten Günümüze Renklerin Öyküsü”

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak açılan el sanatları kurslarına katılarak kendilerini yetiştirme imkanı bulan kursiyerler Geçmişten Günümüze Renklerin Öyküsü adlı sergide becerilerini sundu.
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yetişkinlere yönelik ücretsiz olarak düzenlenen el sanatları kurslarına katılanların yapmış olduğu eserler, “Geçmişten Günümüze Renklerin Öyküsü' adlı karma sergi ile sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda düzenlenen sergi açılışına, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, kurs eğitmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Tarihi Sürücü Evi ve Atalar Konağı'nda konusunda uzman 5 eğitmen tarafından verilen kurslarda ortaya çıkan eserlerin yer aldığı karma sergi vatandaşların büyük beğenisini topladı. Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, serginin oldukça çeşitli ve başarılı olduğunu ifade ederek, "Kursiyerlerin sergiledikleri eserler oldukça güzel. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

"Denizlilileri ücretsiz kurslara davet ediyoruz"

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüdaverdi Otaklı ise, "Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin çok değişik mekanlarında 20'ye yakın branşta el becerileri kursları düzenlemekteyiz. Tamamen ücretsiz olan kurslarımıza Büyükşehir Belediyemiz yer ve malzeme desteği vermektedir. Bugün burada açılışını yaptığımız sergi ile kursiyerlerimizin almış olduğu eğitimlerin sonunda ortaya çıkan eserleri görmekteyiz. Gayet başarılı bir sergi oldu. Kursiyerlerimizi ve eğitmenlerimizi tebrik ediyorum. Denizli halkını önümüzdeki hafta açılacak olan yeni dönem kurslarımıza davet ediyorum" dedi. Keçe, ahşap boyama, nah't (ahşap oyma), tel kırma, minyatür, çini, ebru ile giyim ve aksesuar tasarım eserlerinin yer aldığı sergi 9 Ekim tarihine kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr