Ana Sayfa Projelerimiz Yaya Üst Geçitleri Kayıhan Yaya Üst Geçidi

Kayıhan Yaya Üst Geçidi

Denizli Belediyesi, yayaların daha güvenli şekilde yolun karşısına geçmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda yapımı devam eden Kayıhan Yaya Üst geçidi de bitirilerek hizmete girdi.
Denizli-Ankara Karayolu üzerindeki Kayıhan Yaya Üst Geçidi, 120 metre uzunluğuyla Denizli’nin en uzun yaya üst geçidi olma özelliği taşıyor.
Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde çalışmaların bitirilmesinin ardından üst geçit yaya ulaşımına açıldı. Üst geçidin bulunduğu bölgedeki kanalizasyon ve içme suyu hattı da 4-5 metre öteden geçecek şekilde deplase edildi. Köprü ayaklarının bulunduğu alan ise yeşil alan olarak düzenleniyor.
Denizli Belediyesi Başkan Vekili Osman Zolan, Denizli’nin yeni bir yaya üst geçidine kavuştuğunu belirterek vatandaşların ulaşımda can güvenliğini en üst düzeyde tutmak için yeni yaya üst geçitleri yapımına devam edileceğini söyledi.
Kayıhan Yaya Üst Geçidi hakkında bilgi veren Osman Zolan, ‘Kayıhan Yaya Üst Geçidi’nin 120 metre uzunluğuyla Denizli’nin en uzun üst geçitidir. Kayıhan Kavşağı’nın hemen üst kısmına yaptığımız yaya üst geçidi, bir ucu trafo tarafında diğer ucu da Cumhuriyet Caddesi tarafındadır. Artık 2 mahalle arasındaki ulaşım daha güvenli hale gelmiştir. 6 metre yüksekliğindeki yaya üst geçidi, 4,15 metre genişliğe sahiptir. 120 günde bitirilerek hizmete girdi. Yaya üst geçidi belediyemizin vatandaşlara bir armağanıdır. Hepimize hayırlı olsun’ dedi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr