Ana Sayfa Projelerimiz Yaya Üst Geçitleri 9. Yaya Üst Geçidinde Sona Gelindi

9. Yaya Üst Geçidinde Sona Gelindi

Denizli Belediyesi, yayaların daha güvenli şekilde yolun karşısına geçmeleri için üst geçit yapımını sürdürüyor. Bu kapsamda yapımına devam edilen Denizli Devlet Hastanesi arkasında geçen Örnek Caddesi’ndeki yaya üst geçidinin sonuna gelindi.

     Fen İşleri Müdürlüğü’nün kontrolünde çalışmalara devam edilen yaya üst geçidinde, fabrika imalatları tamamlandı, üst geçit ayaklarının bulunduğu zemin ise kazılarak köprü oluşturuldu. 
   
Üst geçit, Devlet Hastanesi ile Muratdede Mahallesi arasındaki yaya geçişlerinin daha güvenli sağlanması amacıyla inşa ediliyor. Üst geçit için Devlet Hastanesi tarafındaki kalan bölüm için duvar 5 metre geriye alınarak kaldırım genişletildi. Üst geçit duvarı da tamamlandı. İş makineleri aracılığıyla köprünün üst kısmı yerleştirildi. Köprü rampalarında ise çalışmalar sürdürülüyor. 
   
Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yolların daha güvenli hale getirilmesi amacıyla çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti. Yaya üst geçidinin 2-3 hafta içinde tamamlanıp hizmete sunulacağını ifade eden başkan Zolan, ‘Denizli’ye 8 yaya üst geçidi yaptık. 9’sunu da hastanemizin arka kısmındaki Örnek Caddesi’ne yapıyoruz. Üst geçitler, amacımıza ulaşılıncaya kadar devam edecek. Bilindiği üzere kentimizin çehresini değiştiren ve yollarımızı daha güvenli hale getiren üst yapı çalışmalarımızın da büyük bölümü tamamlandı. Göreceksiniz çok yakında Denizli yollarıyla, caddeleriyle ve yaya üst geçitleriyle ön plana çıkacak. Yaya üst geçidimiz, şimdiden Denizli’mize hayırlı olsun’ dedi.
   
Söz konusu üst geçidimizin rampa uzunluğu 155 metredir. Genişliği ise 3,30 metre olan üst geçit 5,50 metre yüksekliğinde ve 35 metre platform uzunluğundadır. 570 bin liraya mal olacak üst geçit, yolun diğer bölümüne yaya ulaşımını sağladığı gibi yola çıkmadan hastaneye de ulaşımı sağlayacak.
   
Denizli Belediyesi’nin 10. ve 11. yaya üst geçitlerine de kısa süre sonra başlanacağı, bildirildi.


+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr