Ana Sayfa Projelerimiz Yaya Üst Geçitleri Başkan Osman Zolan: “Yeni yaya üst geçidimiz hayırlı olsun”

Başkan Osman Zolan: “Yeni yaya üst geçidimiz hayırlı olsun”

Vatandaşların daha rahat ve güvenli ulaşımı için yatırımlarına devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesinin yapımına başladığı Üniversite Yaya Üst Geçidi’nde tabya yerleştirme işlemi tamamlandı. Vatandaşların tırnağına bile zarar gelmesini istemediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu yatırımla bir can kaybını önleyebilirsek, bir insanımızın acı çekmesini önleyebilirsek kendimizi mutlu addederiz. Yeni yaya üst geçidimiz hayırlı olsun” dedi.
Denizlililerin trafikte daha rahat ve güvenli ulaşımı için milyonlarca liralık yatırım yapan Denizli Büyükşehir Belediyesinin Denizli-Antalya Karayolu’nda yapımını sürdürdüğü Üniversite Yaya Üst Geçidi tabya yerleştirmesi yapıldı. Tabya yerleştirme işlemini inceleyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Denizli-Antalya Karayolu’nun yayalar tarafından daha rahat ve güvenli olarak kullanılmasını sağlayacak üst geçit için daha önce söz verdiğini hatırlattı. Başkan Zolan, “Özellikle üniversite öğrencilerimizin yoğun yaşadığı bu bölgemizde; üniversitemize, hastane ve yolun iki yakasındaki işyerlerine rahat ulaşım açısından burada bir yaya üst geçidi ihtiyacı vardı. Bunun sözünü vermiştik, çalıştık projelendirildi ve bugün artık köprü konuyor. İnşallah kısa süre içerisinde geçişler sağlanacak” dedi.

“Can kaybı olmasın istiyoruz”

Üst geçidin teknik özelliklerinden bahseden Başkan Osman Zolan, “Burası asansörlü bir yaya üst geçidi olacak. Normal merdivenimiz de var. Bu köprümüzün uzunluğu 42 metre uzunluğunda, ağırlı da 70 ton, köprü ayakları ile beraber 90 ton çelik kullanılarak imal edildi. Yaya üst geçidimizin genişliği de 4 metre olacak şekilde dizayn edildi. İstiyoruz ki bu köprümüz ile birlikte inşallah yoğun trafiğin olduğu Denizli-Antalya yolumuzda yayalarımız daha güvenli geçsin, herhangi bir can kaybı olmasın. Bugüne kadar maalesef üzülerek gördük ki birçok can kayıpları oldu. Köprülerimiz ve bu yaya üst geçitleri kullanılmalı. Kullanılmadığı zaman yapılmasının da bir anlamı kalmıyor. Biz vatandaşlarımıza verdiğimiz değerden dolayı onların tırnağına bile zarar gelmemesi için bu tür yatırımlar gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Verdiğimiz sözü tuttuk”

Vatandaşların üst geçidi kullanmasıyla yatırımın daha anlamlı hale geleceğini ifade eden Başkan Zolan, “Bu yatırımla bir can kaybını önleyebilirsek, bir insanımızın acı çekmesini önleyebilirsek kendimizi mutlu addederiz. Bir cana değer ve paha biçilemez. Bir canın değeri ödenebilir mi? Dünyaları verseniz ödenemez” diye konuştu. Herkesin trafikte dikkatli olması gerektiğine dikkati çeken Başkan Zolan, “Biz söz verdik ve dedik ki üniversite bölgesine bir yaya üst geçidi yapacağız. Çok şükür o sözümüzü tuttuk. Artık acı haberler alınmasın. İnsanlarımız da geçerken tedirgin olmadan, araçların arasında her türlü riski göze alarak geçmek zorunda kalmasın. Güvenli bir şekilde bu üst geçidimizden geçsin. Biz vatandaşlarımızı çok seviyoruz. Bugün Denizlimize bir güzellik daha kazandırmış oluyoruz. Yeni yaya üst geçidimiz hayırlı olsun” dedi.

“Denizlimizde güzellikler yapmaya devam edeceğiz”

Projenin maliyetinin önemli olmadığını vurgulayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Toplam maliyeti 1 milyon 250 bin lira. Bu bedel önemli değil. Onun için biz ihtiyaca bakıyoruz. İhtiyaçsa, hele hele hayati bir ihtiyaç ise bedeli ne olursa olsun hiç düşünmeden gündemimize alıyoruz. İnşallah bundan sonra acıların çekilmediği can kaybının olmadığı geçişler olur” dedi. Denizli-Antalya Karayolu’nun yayalar için daha güvenli hale geleceğini kaydeden Başkan Zolan, “Denizli-Antalya yolumuz peyzaj düzenlemeleri ve yolun kalitesi ile en üst seviyedeydi. Bu yaya geçidimizle de inşallah güvenlik anlamında da bir artı daha koymuş oluyoruz. Denizlimizde güzellikler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

+90 (258) 280 20 20     +90 (258) 280 29 99     denizli@denizli.bel.tr
denizlibuyuksehirbelediyebaskanligi@hs01.kep.tr